SureCart WP - en to pl_PL translation catalogue (2093 entries)

en: 	At end of current period
pl_PL: Pod koniec bieżącego okresu

en: %1$s (%2$d of %3$d)
pl_PL: %1$s (%2$d z %3$d)

en: %1d%% off
pl_PL: %1d %% zniżki

en: %1s of %2s Activations Used
pl_PL: Wykorzystano %1s z %2s aktywacji

en: %d Remaining
pl_PL: %d Pozostało

en: %d day | %d days
pl_PL[0]: %d dzień
pl_PL[3]: %d dni

en: %d day left in trial | %d days left in trial
pl_PL[0]: %d dni pozostało do końca próby
pl_PL[3]: %d dni pozostało do końca próby

en: %d month | %d months
pl_PL[0]: %d miesiąc
pl_PL[3]: %d miesięcy

en: %d months
pl_PL: %d miesięcy

en: %d prices
pl_PL: %d ceny

en: %d week | %d weeks
pl_PL[0]: %d tydzień
pl_PL[3]: %d tygodni

en: %d year | %d years
pl_PL[0]: %d rok
pl_PL[3]: %d lat

en: %d%% off
pl_PL: %d %% zniżki

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
pl_PL: %s temu

en: %s Tax Region
pl_PL: %s Region podatkowy

en: %s can't be blank.
pl_PL: %s nie może być puste.

en: %s is invalid.
pl_PL: %s jest nieprawidłowe.

en: %s is no longer purchasable.
pl_PL: %s nie jest już do kupienia.

en: %s is not available with subscriptions.
pl_PL: %s nie jest dostępny z subskrypcjami.

en: %s is too high.
pl_PL: %s jest za wysokie.

en: %s item | %s items
pl_PL[0]: %s pozycja
pl_PL[3]: %s elementów

en: %s must be a number.
pl_PL: %s musi być liczbą.

en: %s not found
pl_PL: %s nie znaleziono

en: %s selected for check out.
pl_PL: %s wybrano do wymeldowania.

en: %s%% off
pl_PL: %s %% zniżki

en: (Not in this example order, but will be conditionally displayed)
pl_PL: (Nie w tej przykładowej kolejności, ale będzie warunkowo wyświetlana)

en: (no title)
pl_PL: (bez tytułu)

en: + %d more
pl_PL: + %d więcej

en: 1 Day
pl_PL: 1 Dzień

en: 1 Hour
pl_PL: 1 Godzina

en: 1 week
pl_PL: 1 tydzień

en: 1.5 Days
pl_PL: 1,5 dnia

en: 12 Hours
pl_PL: 12 godz.

en: 2 Days
pl_PL: 2 Dni

en: 2 Hours
pl_PL: 2 godz.

en: 3 Days
pl_PL: 3 Dni

en: 3 Hours
pl_PL: 3 Godziny

en: 4 Days
pl_PL: 4 Dni

en: 5 Days
pl_PL: 5 Dni

en: 6 Days
pl_PL: 6 Dni

en: 6 Hours
pl_PL: 6 godzin

en: 69% of shoppers abandon their checkouts before completing a purchase. Recover lost revenue with automated, high-converting emails.
pl_PL: 69% kupujących porzuca kasę przed dokonaniem zakupu. Odzyskaj utracone przychody dzięki automatycznym e-mailom o wysokiej konwersji.

en: A limit on the number of items to be returned, between 1 and 100.
pl_PL: Limit liczby elementów do zwrotu, od 1 do 100.

en: A link to your privacy policy page.
pl_PL: Link do strony z polityką prywatności.

en: A name for this bump that will be visible to customers.
pl_PL: Nazwa dla tego bump'a, która będzie widoczna dla klientów.

en: A name for this bump that will be visible to customers. If empty, the product name will be used.
pl_PL: Nazwa tego wypukłości, która będzie widoczna dla klientów. Jeśli to pole jest puste, zostanie użyta nazwa produktu.

en: A name for your product group.
pl_PL: Nazwa Twojej grupy produktów.

en: A name for your product group. It is not shown to customers.
pl_PL: Nazwa Twojej grupy produktów. Nie jest pokazywany klientom.

en: A name for your product.
pl_PL: Nazwa Twojego produktu.

en: A price with this currency and recurring interval already exists. Please create a new product to create this price.
pl_PL: Cena z tą walutą i cyklicznym interwałem już istnieje. Utwórz nowy produkt, aby utworzyć tę cenę.

en: A specific product id.
pl_PL: Konkretny identyfikator produktu.

en: A specific product name.
pl_PL: Konkretna nazwa produktu.

en: ABN Number
pl_PL: Numer ABN

en: AND
pl_PL: ORAZ

en: API Token
pl_PL: Token API

en: Abandoned
pl_PL: Opuszczony

en: Abandoned Checkout
pl_PL: Opuszczona kasa

en: Abandoned Checkout #1
pl_PL: Porzucona kasa #1

en: Abandoned Checkout #2
pl_PL: Porzucona kasa #2

en: Abandoned Checkout Discount
pl_PL: Zniżka za opuszczoną kasę

en: Abandoned Checkouts
pl_PL: Opuszczone kasy

en: Accept the order and apply reverse charge.
pl_PL: Przyjąć zlecenie i zastosować odwrotne obciążenie.

en: Accept the order but don’t apply reverse charge.
pl_PL: Przyjmij zlecenie, ale nie stosuj odwrotnego obciążenia.

en: Account Details
pl_PL: Szczegóły dotyczące konta

en: Actions
pl_PL: działania

en: Activate
pl_PL: Aktywuj

en: Activation
pl_PL: Aktywacja

en: Activation Limit
pl_PL: Limit aktywacji

en: Activation deleted.
pl_PL: Aktywacja usunięta.

en: Activation updated.
pl_PL: Aktywacja zaktualizowana.

en: Activations
pl_PL: Aktywacje

en: Active
pl_PL: Aktywny

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Add  Amount
pl_PL: Dodaj kwotę

en: Add A Buy Link
pl_PL: Dodaj link do zakupu

en: Add A Condition
pl_PL: Dodaj warunek

en: Add A Price
pl_PL: Dodaj cenę

en: Add A Restriction
pl_PL: Dodaj ograniczenie

en: Add A Title…
pl_PL: Dodaj tytuł...

en: Add Amount
pl_PL: Dodaj kwotę

en: Add Another Coupon
pl_PL: Dodaj kolejny kupon

en: Add Another Price
pl_PL: Dodaj kolejną cenę

en: Add Another Processor
pl_PL: Dodaj kolejny procesor

en: Add Another Product
pl_PL: Dodaj kolejny produkt

en: Add Condition
pl_PL: Dodaj warunek

en: Add Conditions
pl_PL: Dodaj warunki

en: Add Coupon Code
pl_PL: Dodaj kod kuponu

en: Add Customer
pl_PL: Dodaj klienta

en: Add Downloads
pl_PL: Dodaj pliki do pobrania

en: Add Filter
pl_PL: Dodaj filtr

en: Add Free Trial
pl_PL: Dodaj darmowy okres próbny

en: Add Image
pl_PL: Dodaj obraz

en: Add Integration
pl_PL: Dodaj integrację

en: Add Link
pl_PL: Dodaj link

en: Add Media
pl_PL: Dodaj media

en: Add New
pl_PL: Dodaj nowe

en: Add New Integration
pl_PL: Dodaj nową integrację

en: Add New Product
pl_PL: Dodaj nowy produkt

en: Add New Upgrade Group
pl_PL: Dodaj nową grupę uaktualnień

en: Add Payment Method
pl_PL: Dodaj metodę płatności

en: Add Product
pl_PL: Dodaj produkt

en: Add Product Restriction
pl_PL: Dodaj ograniczenie produktu

en: Add Promotion Code
pl_PL: Dodaj kod promocyjny

en: Add Suggested Donation Amount
pl_PL: Dodaj sugerowaną kwotę darowizny

en: Add To Cart
pl_PL: Dodaj do koszyka

en: Add To Cart Button Shortcode
pl_PL: Krótki kod przycisku Dodaj do koszyka

en: Add User Role
pl_PL: Dodaj rolę użytkownika

en: Add WordPress User Role
pl_PL: Dodaj rolę użytkownika WordPress

en: Add a checkout form
pl_PL: Dodaj formularz kasowy

en: Add a description
pl_PL: Dodaj opis

en: Add a discount incentive for abandoned cart.
pl_PL: Dodaj zachętę rabatową za porzucony koszyk.

en: Add a tab name
pl_PL: Dodaj nazwę karty

en: Add a title…
pl_PL: Dodaj tytuł...

en: Add additional information to receipts and invoices.
pl_PL: Dodaj dodatkowe informacje do paragonów i faktur.

en: Add buy and cart buttons
pl_PL: Dodaj przyciski kup i koszyk

en: Add cart and buy buttons to your site.
pl_PL: Dodaj przyciski koszyka i kup do swojej witryny.

en: Add custom manual tax rates for specific countries.
pl_PL: Dodaj niestandardowe ręczne stawki podatkowe dla określonych krajów.

en: Add new Cart
pl_PL: Dodaj nowy koszyk

en: Add new Checkout Form
pl_PL: Dodaj nowy formularz kasy

en: Add some checkbox text...
pl_PL: Dodaj trochę tekstu w polu wyboru...

en: Add some conditions to display this bump.
pl_PL: Dodaj kilka warunków, aby wyświetlić to wypukłość.

en: Add some products to this upgrade group. A customer who has purchased one of these products can switch between others in this group.
pl_PL: Dodaj niektóre produkty do tej grupy aktualizacji. Klient, który zakupił jeden z tych produktów, może przełączać się między innymi w tej grupie.

en: Add some text...
pl_PL: Dodaj trochę tekstu...

en: Add text…
pl_PL: Dodaj tekst...

en: Add the user role of the user who purchased the product.
pl_PL: Dodaj rolę użytkownika, który kupił produkt.

en: Add this product to a group with others you want the purchaser to switch between.
pl_PL: Dodaj ten produkt do grupy zawierającej inne produkty, między którymi kupujący ma się przełączać.

en: Add title…
pl_PL: Dodaj tytuł...

en: Add your API token to connect to SureCart.
pl_PL: Dodaj swój token API, aby połączyć się z SureCart.

en: Add your description...
pl_PL: Dodaj swój opis...

en: Add your title...
pl_PL: Dodaj swój tytuł...

en: Added
pl_PL: Dodany

en: Additional Order Data
pl_PL: Dodatkowe dane dotyczące zamówienia

en: Address
pl_PL: Adres

en: Address Placeholder
pl_PL: Adres Symbol graficzny

en: Admin unrevokes a purchase
pl_PL: Administrator cofa zakup

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowany

en: Advanced Settings
pl_PL: Zaawansowane ustawienia

en: Albanian Lek
pl_PL: lek albański

en: Algerian Dinar
pl_PL: dinar algierski

en: All
pl_PL: Wszystkie

en: All Cancellation Attempts
pl_PL: Wszystkie próby anulowania

en: All Carts
pl_PL: Wszystkie wózki

en: All Checkout Forms
pl_PL: Wszystkie formularze płatności

en: All of these items are in the cart.
pl_PL: Wszystkie te elementy znajdują się w koszyku.

en: Allow Coupon
pl_PL: Zezwól na kupon

en: Allow Subscription Cancellations
pl_PL: Zezwalaj na anulowanie subskrypcji

en: Allow Subscription Changes
pl_PL: Zezwalaj na zmiany subskrypcji

en: Allow Subscription Quantity Changes
pl_PL: Zezwalaj na zmiany liczby subskrypcji

en: Allow custom amount to be entered
pl_PL: Umożliwienie wprowadzenia niestandardowej kwoty

en: Allow customers to pay what they want
pl_PL: Pozwól klientom płacić tyle, ile chcą

en: Allow line item quantities to be editable.
pl_PL: Zezwolić na edycję ilości pozycji w wierszu.

en: Allow line items to be removed.
pl_PL: Umożliwienie usuwania pozycji wierszy.

en: Amount
pl_PL: Kwota

en: Amount (in the currency of the price) that will be taken off line items associated with this bump.
pl_PL: Kwota (w walucie ceny), która zostanie zdjęta z pozycji powiązanych z tym podwyższeniem.

en: Amount Due
pl_PL: Kwota należna

en: Amount Off
pl_PL: Kwota wyłączona

en: Amount Paid
pl_PL: Opłata zapłacona

en: Amount Refunded
pl_PL: Zwrócona kwota

en: An error occurred
pl_PL: Wystąpił błąd

en: An upgrade groups is how you define upgrade and downgrade paths for your customers. It is based on products they have previously purchased.
pl_PL: Grupy uaktualnień to sposób definiowania ścieżek podwyższenia i obniżenia wersji dla klientów. Opiera się na produktach, które wcześniej zakupili.

en: Angolan Kwanza
pl_PL: Kwanza angolska

en: Another step will appear after submitting your order to complete your purchase details.
pl_PL: Kolejny krok pojawi się po złożeniu zamówienia w celu uzupełnienia szczegółów zakupu.

en: Answer created.
pl_PL: Odpowiedź stworzona.

en: Answer updated.
pl_PL: Odpowiedź zaktualizowana.

en: Any Customer
pl_PL: Każdy Klient

en: Any of these items are in the cart.
pl_PL: Dowolny z tych elementów znajduje się w koszyku.

en: Any price
pl_PL: Dowolna cena

en: Api Token
pl_PL: Token API

en: Api token
pl_PL: Token interfejsu API

en: Application UI Icon Pack
pl_PL: Zestaw ikon do interfejsu aplikacji

en: Applied
pl_PL: Stosowany

en: Applied Balance
pl_PL: Zastosowane saldo

en: Applied to balance
pl_PL: Stosowane do równowagi

en: Apply
pl_PL: Stosować

en: Apply Coupon
pl_PL: Zastosuj kupon

en: Approve
pl_PL: Zatwierdzić

en: Archive
pl_PL: Archiwum

en: Archive %s? This product will not be purchaseable and all unsaved changes will be lost.
pl_PL: Archiwizować %s ? Tego produktu nie będzie można kupić, a wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: Archive this bump? This bump will not be purchaseable and all unsaved changes will be lost.
pl_PL: Zarchiwizować ten guz? Tego wypukłości nie będzie można kupić, a wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: Archive this price? This product will not be purchaseable and all unsaved changes will be lost.
pl_PL: Zarchiwizować tę cenę? Tego produktu nie będzie można kupić, a wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: Archived
pl_PL: Zarchiwizowane

en: Archived On
pl_PL: Zarchiwizowane wł

en: Archived.
pl_PL: Zarchiwizowane.

en: Are you sure you want to archive this coupon? This will be unavailable for purchase.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zarchiwizować ten kupon? Tego nie będzie można kupić.

en: Are you sure you want to archive this product? This will be unavailable for purchase.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zarchiwizować ten produkt? Tego nie będzie można kupić.

en: Are you sure you want to change the template? This will completely replace your current form.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zmienić szablon? To całkowicie zastąpi Twój obecny formularz.

en: Are you sure you want to complete this payment plan? This will eliminate any additional payments and mark the plan as complete. You cannot undo this.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zakończyć ten plan płatności? Wyeliminuje to wszelkie dodatkowe płatności i oznaczy plan jako zakończony. Nie można tego cofnąć.

en: Are you sure you want to delete this coupon?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten kupon?

en: Are you sure you want to delete this payment method?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę formę płatności?

en: Are you sure you want to delete this promotion code?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten kod promocyjny?

en: Are you sure you want to delete this?
pl_PL: Czy na pewno chcesz to usunąć?

en: Are you sure you want to discard this condition?
pl_PL: Czy na pewno chcesz odrzucić ten warunek?

en: Are you sure you want to discard this price?
pl_PL: Czy na pewno chcesz odrzucić tę cenę?

en: Are you sure you want to disconnect this from this customer? This will cause them to lose access to their purchases.
pl_PL: Czy na pewno chcesz odłączyć to od tego klienta? Spowoduje to utratę dostępu do zakupów.

en: Are you sure you want to remove the download from this product?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć pobranie z tego produktu?

en: Are you sure you want to remove this activation? This site will no longer get updates.
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę aktywację? Ta witryna nie będzie już otrzymywać aktualizacji.

en: Are you sure you want to remove this integration? This will affect existing customers who have purchased this product.
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę integrację? Wpłynie to na obecnych klientów, którzy kupili ten produkt.

en: Are you sure you want to remove this link?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten link?

en: Are you sure you want to remove this logo?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć to logo?

en: Are you sure you want to replace the file in this download? This may push out a new release to everyone.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zastąpić plik w tym pobranym pliku? Może to wypchnąć nową wersję dla wszystkich.

en: Are you sure you want to restore this coupon? This will be be available to purchase.
pl_PL: Czy na pewno chcesz przywrócić ten kupon? To będzie można kupić.

en: Are you sure you want to restore this product? This will be be available to purchase.
pl_PL: Czy na pewno chcesz przywrócić ten produkt? To będzie można kupić.

en: Are you sure you want to retry the payment? This will attempt to charge the customer.
pl_PL: Czy na pewno chcesz ponowić próbę płatności? Spowoduje to próbę obciążenia klienta.

en: Are you sure you want to start the subscription? This will immediately charge the customer.
pl_PL: Czy na pewno chcesz rozpocząć subskrypcję? Spowoduje to natychmiastowe obciążenie klienta.

en: Are you sure you wish to cancel the pending update?
pl_PL: Czy na pewno chcesz anulować oczekującą aktualizację?

en: Are you sure you wish to delete this media item? This cannot be undone.
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten element multimedialny? Tego nie da się cofnąć.

en: Are you sure you wish to mark the order as paid?
pl_PL: Czy na pewno chcesz oznaczyć zamówienie jako opłacone?

en: Are you sure you wish to remove this link?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten link?

en: Are you sure you wish to resume this subscription?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wznowić tę subskrypcję?

en: Argentine Peso
pl_PL: peso argentyńskie

en: Armenian Dram
pl_PL: Dramat ormiański

en: Aruban Florin
pl_PL: floren arubański

en: Attempt
pl_PL: Próba

en: Attributes
pl_PL: Atrybuty

en: Australian Dollar
pl_PL: Dolar australijski

en: Automatic
pl_PL: Automatycznie

en: Available for purchase
pl_PL: Dostępne do zakupu

en: Average Order Value
pl_PL: Średnia wartość zamówienia

en: Azerbaijani Manat
pl_PL: Manat azerbejdżański

en: Back
pl_PL: Powrót

en: Back to All Invoices
pl_PL: Powrót do wszystkich faktur

en: Background Color
pl_PL: Kolor tła

en: Bahamian Dollar
pl_PL: dolar bahamski

en: Balance
pl_PL: Balansować

en: Balance Transactions
pl_PL: Saldo transakcji

en: Bangladeshi Taka
pl_PL: Taka z Bangladeszu

en: Barbadian Dollar
pl_PL: Dolar Barbadosu

en: Begins
pl_PL: Zaczyna się

en: Belarusian Ruble
pl_PL: rubla białoruskiego

en: Belize Dollar
pl_PL: dolar belizeński

en: Bermudian Dollar
pl_PL: dolar bermudzki

en: Billing Address
pl_PL: Adres rozliczeniowy

en: Billing Country
pl_PL: Kraj wystawiający faktury

en: Billing Details
pl_PL: Dane do faktury

en: Billing Email
pl_PL: Email rozliczeniowy

en: Billing Name
pl_PL: Nazwa rozliczeniowa

en: Billing Period
pl_PL: Okres rozliczeniowy

en: Billing Periods
pl_PL: Okresy rozliczeniowe

en: Bills Now
pl_PL: Rachunki teraz

en: Bills on
pl_PL: Rachunki na

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
pl_PL: Typy bloków, z którymi ma być używany wzorzec.

en: Bolivian Boliviano
pl_PL: Boliviano boliwijskie

en: Boost Your Revenue
pl_PL: Zwiększ swoje dochody

en: Border
pl_PL: Granica

en: Borderless
pl_PL: Bez granic

en: Bosnia and Herzegovina Convertible Mark
pl_PL: Marka zamienna Bośni i Hercegowiny

en: Botswana Pula
pl_PL: Pula Botswana

en: Bottom Border
pl_PL: Dolna granica

en: Brand Color
pl_PL: Kolor marki

en: Brand Settings
pl_PL: Ustawienia marki

en: Brazilian Real
pl_PL: Real brazylijski

en: British Pound
pl_PL: Funt brytyjski

en: Brunei Dollar
pl_PL: Dolar Brunejski

en: BuddyBoss Group
pl_PL: Grupa BuddyBoss

en: Bulgarian Lev
pl_PL: Lew bułgarski

en: Bump Description
pl_PL: Opis uderzenia

en: Bump Name
pl_PL: Nazwa uderzenia

en: Bump Priority (1-5)
pl_PL: Priorytet uderzeń (1-5)

en: Bump archived.
pl_PL: Bump zarchiwizowany.

en: Bump deleted.
pl_PL: Wybicie zostało usunięte.

en: Bump un-archived.
pl_PL: Podbicie cofnięto zarchiwizowanie.

en: Bumps
pl_PL: Uderzenia

en: Bundle Discount
pl_PL: Rabat na pakiet

en: Burundian Franc
pl_PL: frank burundyjski

en: Button
pl_PL: Przycisk

en: Button Size
pl_PL: Rozmiar przycisku

en: Button Text
pl_PL: Tekst przycisku

en: Button Type
pl_PL: Typ przycisku

en: Button text
pl_PL: Tekst przycisku

en: Buy Button Shortcode
pl_PL: Kup krótki kod przycisku

en: Buy Link
pl_PL: Kup Link

en: Buy Now
pl_PL: Kup teraz

en: Buy me coffee!
pl_PL: Kup mi kawę!

en: By %s
pl_PL: Przez %s

en: By updating or canceling your plan, you agree to the <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a>
pl_PL: Aktualizując lub anulując plan, użytkownik wyraża zgodę na <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a>

en: By updating or canceling your plan, you agree to the <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a> and <a href="%3$3s" target="_blank">%4$4s</a>
pl_PL: Aktualizując lub anulując swój plan, użytkownik wyraża zgodę na <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a> i <a href="%3$3s" target="_blank">%4$4s</a>

en: Cache cleared.
pl_PL: Pamięć podręczna wyczyszczona.

en: Call to action
pl_PL: Wezwanie do działania

en: Cambodian Riel
pl_PL: Riel kambodżański

en: Camping & Hiking Icons
pl_PL: Ikony kempingu i wędrówek

en: Can you tell us a little more?
pl_PL: Czy możesz nam powiedzieć trochę więcej?

en: Can't be blank.
pl_PL: Nie może być pusty.

en: Can't be empty.
pl_PL: Nie może być pusty.

en: Canada
pl_PL: Kanada

en: Canada GST/HST
pl_PL: Kanada GST/HST

en: Canadian Dollar
pl_PL: Dolar kanadyjski

en: Cancel
pl_PL: Anulować

en: Cancel Link
pl_PL: Anuluj link

en: Cancel Pending Update
pl_PL: Anuluj oczekującą aktualizację

en: Cancel Subscription
pl_PL: Anuluj subskrypcje

en: Cancel Subscriptions After
pl_PL: Anulowanie subskrypcji po

en: Cancel behavior. Either pending or immediate.
pl_PL: Anuluj zachowanie. Oczekujące lub natychmiastowe.

en: Canceled
pl_PL: Odwołany

en: Cancellation Acts
pl_PL: Akty unieważnienia

en: Cancellation Attempts
pl_PL: Próby anulowania

en: Cancellation Insights
pl_PL: Spostrzeżenia dotyczące anulowania

en: Cancellation Reason
pl_PL: Powód anulowania

en: Cancellation Survey
pl_PL: Ankieta dotycząca rezygnacji

en: Cancellation survey options.
pl_PL: Opcje ankiety dotyczącej rezygnacji.

en: Cancellations
pl_PL: Odwołania

en: Cancellations Happen
pl_PL: Odwołania się zdarzają

en: Cancels
pl_PL: Anuluje

en: Cancels on
pl_PL: Anuluje się w dniu

en: Cape Verdean Escudo
pl_PL: Escudo z Wysp Zielonego Przylądka

en: Card Title
pl_PL: Tytuł karty

en: Cart
pl_PL: Wózek

[ctx: Cart]
en: Add New
pl_PL: Dodaj nowe

en: Cart Recovery Link
pl_PL: Link do odzyskiwania koszyka

en: Cart published privately.
pl_PL: Koszyk opublikowany prywatnie.

en: Cart published.
pl_PL: Koszyk opublikowany.

en: Cart reverted to draft.
pl_PL: Koszyk powrócił do wersji roboczej.

en: Cart scheduled.
pl_PL: Zaplanowano koszyk.

[ctx: Cart slug]
en: cart
pl_PL: wózek

[ctx: Cart title]
en: Cart
pl_PL: Wózek

en: Cart updated.
pl_PL: Koszyk zaktualizowany.

en: Carts list
pl_PL: Lista wózków

en: Carts list navigation
pl_PL: Nawigacja po liście koszyków

en: Cayman Islands Dollar
pl_PL: Dolar Kajmański

en: Central African Cfa Franc
pl_PL: Środkowoafrykański frank Cfa

en: Cfp Franc
pl_PL: frank cfp

en: Change
pl_PL: Zmiana

en: Change Payment Method
pl_PL: Zmiana metody płatności

en: Change Product
pl_PL: Zmień produkt

en: Change Product And Increase Quantity
pl_PL: Zmień produkt i zwiększ ilość

en: Change Product Decrease Quantity
pl_PL: Zmień produkt Zmniejsz ilość

en: Change Template
pl_PL: Szablon zmiany

en: Change how your store manages EU VAT collection and validation.
pl_PL: Zmień sposób, w jaki Twój sklep zarządza pobieraniem i zatwierdzaniem podatku VAT UE.

en: Change this if you want the store to be in a different time zone than your server.
pl_PL: Zmień to, jeśli chcesz, aby sklep był w innej strefie czasowej niż twój serwer.

en: Change your checkout spam protection and security settings.
pl_PL: Zmień ustawienia ochrony antyspamowej i bezpieczeństwa w kasie.

en: Change your plugin performance settings.
pl_PL: Zmień ustawienia wydajności wtyczki.

en: Change your plugin uninstall settings.
pl_PL: Zmień ustawienia odinstalowywania wtyczki.

en: Charge
pl_PL: Opłata

en: Charge tax on this product
pl_PL: Nalicz podatek od tego produktu

en: Charges
pl_PL: Opłaty

en: Checkbox Text
pl_PL: Tekst pola wyboru

en: Checked By Default
pl_PL: Domyślnie zaznaczone

en: Checked by default
pl_PL: Domyślnie zaznaczone

en: Checkout
pl_PL: Wymeldować się

en: Checkout Details
pl_PL: Szczegóły kasy

en: Checkout Form
pl_PL: Formularz kasy

[ctx: Checkout Form]
en: Add New
pl_PL: Dodaj nowe

en: Checkout Form published privately.
pl_PL: Formularz kasy opublikowany prywatnie.

en: Checkout Form published.
pl_PL: Opublikowano formularz płatności.

en: Checkout Form reverted to draft.
pl_PL: Formularz płatności powrócił do wersji roboczej.

en: Checkout Form scheduled.
pl_PL: Zaplanowano formularz płatności.

en: Checkout Form updated.
pl_PL: Zaktualizowano formularz płatności.

en: Checkout Forms list
pl_PL: Lista formularzy kasy

en: Checkout Forms list navigation
pl_PL: Nawigacja po liście formularzy kasy

en: Checkout Recovery Rate
pl_PL: Współczynnik odzyskiwania kasy

en: Chilean Peso
pl_PL: chilijskie peso

en: Chinese Renminbi Yuan
pl_PL: Chiński juan renminbi

en: Choose
pl_PL: Wybierać

en: Choose "Dark" if your theme already has a dark background.
pl_PL: Wybierz "Dark", jeśli Twój motyw ma już ciemne tło.

en: Choose A Donation Product
pl_PL: Wybierz produkt do darowizny

en: Choose A Starting Design
pl_PL: Wybierz projekt początkowy

en: Choose An Invoice Product
pl_PL: Wybierz produkt do fakturowania

en: Choose An Item
pl_PL: Wybierz przedmiot

en: Choose a form
pl_PL: Wybierz formularz

en: Choose a product
pl_PL: Wybierz produkt

en: Choose a trial end date
pl_PL: Wybierz datę zakończenia badania

en: Choose a type
pl_PL: Wybierz typ

en: Choose the checkout behavior when VAT verification fails.
pl_PL: Wybierz zachowanie kasy, gdy weryfikacja VAT nie powiedzie się.

en: Choose the style of order numbers.
pl_PL: Wybierz styl numerów porządkowych.

en: City Placeholder
pl_PL: Miasto Symbol

en: Clear Account Cache
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną konta

en: Clear Test Data
pl_PL: Wyczyść dane testowe

en: Clear out all of your test data with one-click.
pl_PL: Wyczyść wszystkie swoje dane testowe jednym kliknięciem.

en: Click here to add some radio text...
pl_PL: Kliknij tutaj, aby dodać trochę tekstu radiowego...

en: Closed Text
pl_PL: Tekst zamknięty

en: Code
pl_PL: Kod

en: Collapsed On Mobile
pl_PL: Upadły w telefonie komórkowym

en: Collapsible
pl_PL: Składana

en: Collect Canada GST/HST
pl_PL: Pobierz kanadyjski podatek GST/HST

en: Collect EU VAT
pl_PL: Pobieraj VAT UE

en: Collect Tax
pl_PL: Pobór podatku

en: Colombian Peso
pl_PL: peso kolumbijskie

en: Color Settings
pl_PL: Ustawienia kolorów

en: Column settings
pl_PL: Ustawienia kolumn

en: Columns
pl_PL: Kolumny

en: Coming soon...
pl_PL: Wkrótce...

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Commerce on WordPress has never been easier, faster, or more flexible.
pl_PL: Handel na WordPressie nigdy nie był łatwiejszy, szybszy ani bardziej elastyczny.

en: Comorian Franc
pl_PL: frank komoryjski

en: Compare at price
pl_PL: Porównaj w cenie

en: Complete Installation
pl_PL: Kompletna instalacja

en: Complete Signup
pl_PL: Dokończ rejestrację

en: Complete Subscription
pl_PL: Pełna subskrypcja

en: Completely remove all plugin data when deleted. This cannot be undone.
pl_PL: Całkowicie usuń wszystkie dane wtyczki po usunięciu. Tego nie da się cofnąć.

en: Conditional
pl_PL: Warunkowo

en: Conditions
pl_PL: Warunki

en: Configure Conditions
pl_PL: Konfiguracja warunków

en: Configure different visibility conditions to control when the contents appear to customers.
pl_PL: Skonfiguruj różne warunki widoczności, aby kontrolować, kiedy zawartość pojawia się dla klientów.

en: Configure your order numbering style.
pl_PL: Skonfiguruj styl numeracji zamówień.

en: Confirm
pl_PL: Potwierdzać

en: Congolese Franc
pl_PL: frank kongijski

en: Connect a user
pl_PL: Połącz użytkownika

en: Connected processors
pl_PL: Połączone procesory

en: Connection
pl_PL: Połączenie

en: Connection Details
pl_PL: Szczegóły połączenia

en: Connection Settings
pl_PL: Ustawienia połączenia

en: Contact Information
pl_PL: Informacje kontaktowe

en: Contact support for additional help
pl_PL: Skontaktuj się z pomocą techniczną, aby uzyskać dodatkową pomoc

en: Continue
pl_PL: Kontynuuj

en: Copied to clipboard.
pl_PL: Skopiowane do schowka.

en: Copied!
pl_PL: Skopiowane!

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Copy Links
pl_PL: Kopiuj linki

en: Costa Rican Colón
pl_PL: Colón kostarykański

en: Could not cancel subscription.
pl_PL: Nie można anulować subskrypcji.

en: Could not complete the payment. Please check the order for additional details.
pl_PL: Nie można było zakończyć płatności. Proszę sprawdzić zamówienie w celu uzyskania dodatkowych szczegółów.

en: Could not complete the request. Please try again.
pl_PL: Nie można wykonać żądania. Proszę spróbuj ponownie.

en: Could not download the file.
pl_PL: Nie można pobrać pliku.

en: Could not start subscription.
pl_PL: Nie można rozpocząć subskrypcji.

en: Could not un-cancel subscription.
pl_PL: Nie można anulować subskrypcji.

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Country Placeholder
pl_PL: Kraj Placeholder

en: Country-Specific VAT Registrations
pl_PL: Rejestracje VAT w poszczególnych krajach

en: Coupon
pl_PL: Kupon

en: Coupon Applied
pl_PL: Kupon zastosowany

en: Coupon Name
pl_PL: Nazwa kuponu

en: Coupon created.
pl_PL: Kupon utworzony.

en: Coupon is valid for
pl_PL: Kupon jest ważny do

en: Coupon updated.
pl_PL: Kupon zaktualizowany.

en: Coupon(s)
pl_PL: Kupon(y)

en: Coupon:
pl_PL: Kupon:

en: Coupons
pl_PL: Kupony

en: Course Access
pl_PL: Dostęp do kursu

en: Create
pl_PL: Tworzyć

en: Create A Buy Link
pl_PL: Utwórz link do zakupu

en: Create A Form
pl_PL: Utwórz formularz

en: Create A Product
pl_PL: Stwórz produkt

en: Create Buy Button
pl_PL: Utwórz przycisk kupna

en: Create Coupon
pl_PL: Utwórz kupon

en: Create Invoice
pl_PL: Wystaw fakturę

en: Create Manual Payment Method
pl_PL: Utwórz ręczną metodę płatności

en: Create New Coupon
pl_PL: Utwórz nowy kupon

en: Create New Customer
pl_PL: Utwórz nowego klienta

en: Create New Form
pl_PL: Utwórz nowy formularz

en: Create New Order Bump
pl_PL: Utwórz nowe zamówienie

en: Create New Product
pl_PL: Utwórz nowy produkt

en: Create Price
pl_PL: Utwórz cenę

en: Create Product
pl_PL: Utwórz produkt

en: Create Product Group
pl_PL: Utwórz grupę produktów

en: Create Upgrade Group
pl_PL: Utwórz grupę uaktualnień

en: Create a Checkout Form
pl_PL: Utwórz formularz kasy

en: Create a new checkout form.
pl_PL: Utwórz nowy formularz kasy.

en: Create products
pl_PL: Twórz produkty

en: Create products to start selling.
pl_PL: Twórz produkty, aby rozpocząć sprzedaż.

en: Create this customer in test mode if you are going to use this account for test mode purchasing.
pl_PL: Utwórz tego klienta w trybie testowym, jeśli zamierzasz używać tego konta do zakupów w trybie testowym.

en: Created
pl_PL: Utworzony

en: Created On
pl_PL: Utworzono dnia

en: Created at timestamp
pl_PL: Utworzono o sygnaturze czasowej

en: Created on %s
pl_PL: Utworzono %s

en: Credit
pl_PL: Kredyt

en: Credit Balance
pl_PL: Saldo kredytowe

en: Credit Card
pl_PL: Karta kredytowa

en: Credit Card selected for check out.
pl_PL: Karta kredytowa wybrana do wymeldowania.

en: Croatian Kuna
pl_PL: Kuna chorwacka

en: Current
pl_PL: Aktualne

en: Current Plan
pl_PL: Aktualny plan

en: Current Release
pl_PL: Aktualne wydanie

en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

en: Custom Amount
pl_PL: Kwota niestandardowa

en: Custom Call to action
pl_PL: Niestandardowe wezwanie do działania

en: Custom Thank You Page
pl_PL: Własna strona z podziękowaniami

en: Custom amount
pl_PL: Kwota niestandardowa

en: Custom payment method name
pl_PL: Niestandardowa nazwa metody płatności

en: Customer
pl_PL: Klient

en: Customer Credit
pl_PL: Kredyt dla klienta

en: Customer Dashboard
pl_PL: Panel klienta

en: Customer Details
pl_PL: Szczegóły klienta

en: Customer Email
pl_PL: Email klienta

en: Customer Emails
pl_PL: E-maile od klientów

en: Customer Name
pl_PL: Nazwa klienta

en: Customer Purchase Limit
pl_PL: Limit zakupów klienta

en: Customer can select multiple options.
pl_PL: Klient może wybrać wiele opcji.

en: Customer created.
pl_PL: Klient utworzony.

en: Customer must purchase all options.
pl_PL: Klient musi zakupić wszystkie opcje.

en: Customer must select one of the options.
pl_PL: Klient musi wybrać jedną z opcji.

en: Customer updated.
pl_PL: Klient zaktualizowany.

en: Customers
pl_PL: Klienci

en: Customers will be able to cancel their subscriptions from the customer portal. You can configure what happens when a subscription cancellation happens from the Subscriptions settings page.
pl_PL: Klienci będą mogli anulować swoje subskrypcje z portalu klienta. Możesz skonfigurować, co się stanie, gdy nastąpi anulowanie subskrypcji, ze strony ustawień subskrypcji.

en: Customers will be able to change subscription quantities from the customer portal.
pl_PL: Klienci będą mogli zmieniać ilości abonamentów z poziomu portalu klienta.

en: Customers will be able to switch pricing plans from the customer portal. You can configure what happens when a subscription change happens from the Subscriptions settings page.
pl_PL: Klienci będą mogli przełączać plany cenowe z portalu klienta. Możesz skonfigurować, co się stanie, gdy nastąpi zmiana subskrypcji, na stronie Ustawienia subskrypcji.

en: Customers will enter this discount code at checkout. Leave this blank and we will generate one for you.
pl_PL: Klienci wprowadzą ten kod rabatowy przy kasie. Pozostaw to pole puste, a my wygenerujemy je dla Ciebie.

en: Customize
pl_PL: Dostosuj

en: Customize forms
pl_PL: Dostosuj formularze

en: Customize how your brand appears globally across SureCart. Your logo and colors will be used on hosted pages and emails that are sent to your customers.
pl_PL: Dostosuj sposób, w jaki Twoja marka pojawia się globalnie w całym SureCart. Twoje logo i kolory będą używane na stronach hostingu i w e-mailach wysyłanych do klientów.

en: Customize the content of each notification that is sent to your customers.
pl_PL: Dostosuj treść każdego powiadomienia, które jest wysyłane do Twoich klientów.

en: Customize your checkout forms with a no-code experience.
pl_PL: Dostosuj swoje formularze płatności bez użycia kodu.

en: Czech Koruna
pl_PL: korona czeska

en: Daily
pl_PL: Codziennie

en: Danish Krone
pl_PL: korona duńska

en: Dark
pl_PL: Ciemne

en: Dashboard
pl_PL: Panel

en: Data Export
pl_PL: Eksport danych

en: Data collection settings for GDPR.
pl_PL: Ustawienia gromadzenia danych dla RODO.

en: Date
pl_PL: Data

en: Day
pl_PL: Dzień

en: Days
pl_PL: Dni

en: Decrease quantity
pl_PL: Zmniejsz ilość

en: Default
pl_PL: Domyślnie

en: Default Amount
pl_PL: Kwota domyślna

en: Default Currency
pl_PL: Domyślna waluta

en: Default Price
pl_PL: Cena domyślna

en: Default country
pl_PL: Kraj domyślny

en: Default payment method changed.
pl_PL: Zmieniono domyślną metodę płatności.

en: Delete
pl_PL: Usuwać

en: Delete Update
pl_PL: Usuń aktualizację

en: Delete permanently
pl_PL: Usuń trwale

en: Delete this coupon?
pl_PL: Usunąć ten kupon?

en: Delete this payment method?
pl_PL: Usunąć tę formę płatności?

en: Delete this promotion code?
pl_PL: Usunąć ten kod promocyjny?

en: Deleted.
pl_PL: Usunięto.

en: Description
pl_PL: Opis

en: Design & Branding
pl_PL: Projektowanie i branding

en: Details
pl_PL: Detale

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
pl_PL: Określa, czy wzorzec jest widoczny we wstawiaczu.

en: Disable
pl_PL: Wyłączyć

en: Disable "%s"?
pl_PL: Wyłączyć „ %s ”?

en: Disable or enable specific processors for this form.
pl_PL: Wyłączenie lub włączenie określonych procesorów dla tego formularza.

en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

en: Disconnect
pl_PL: Rozłączyć się

en: Discount
pl_PL: Rabat

en: Discount Amount
pl_PL: Kwota rabatu

en: Discount Duration
pl_PL: Czas trwania rabatu

en: Discount Expires
pl_PL: Rabat wygasa

en: Discount Settings
pl_PL: Ustawienia rabatów

en: Discounts
pl_PL: Zniżki

en: Display Conditions
pl_PL: Warunki wyświetlania

en: Djiboutian Franc
pl_PL: frank dżibutyjski

en: Dominican Peso
pl_PL: peso dominikańskie

en: Don't Cancel
pl_PL: Nie anuluj

en: Don't cancel
pl_PL: Nie odwołuj.

en: Done
pl_PL: Zrobione

en: Downgrade behavior. Either pending or immediate.
pl_PL: Zachowanie niższej wersji. Oczekujące lub natychmiastowe.

en: Downgrades Happen
pl_PL: Zdarzają się obniżki ratingów

en: Download
pl_PL: Pobierać

en: Download Invoice
pl_PL: Pobierz fakturę

en: Download Receipt
pl_PL: Pobierz rachunek

en: Download Receipt / Invoice
pl_PL: Pobierz paragon / fakturę

en: Download added.
pl_PL: Dodano pobieranie.

en: Download archived.
pl_PL: Pobierz zarchiwizowane.

en: Download removed.
pl_PL: Pobieranie usunięte.

en: Download un-archived.
pl_PL: Pobierz z archiwum.

en: Downloads
pl_PL: Pliki do pobrania

en: Draft
pl_PL: Projekt

en: Duplicate
pl_PL: Duplikować

en: Duration
pl_PL: Czas trwania

en: EU VAT
pl_PL: podatek VAT UE

en: EU VAT Settings
pl_PL: Ustawienia VAT UE

en: East Caribbean Dollar
pl_PL: Dolar wschodniokaraibski

en: Edit
pl_PL: Edytować

en: Edit Activation
pl_PL: Edytuj aktywację

en: Edit Bump
pl_PL: Edytuj wypukłość

en: Edit Cancellation Reason
pl_PL: Edytuj Powód anulowania

en: Edit Cart
pl_PL: Edytuj koszyk

en: Edit Checkout Form
pl_PL: Edytuj formularz kasy

en: Edit Conditions
pl_PL: Edycja Warunki

en: Edit Coupon
pl_PL: Edytuj kupon

en: Edit Customer
pl_PL: Edytuj klienta

en: Edit Form
pl_PL: Edytuj formularz

en: Edit Manual Payment Method
pl_PL: Edytuj ręczną metodę płatności

en: Edit Order
pl_PL: Edytować zamówienie

en: Edit Product
pl_PL: Edytuj produkt

en: Edit Product Group
pl_PL: Edytuj grupę produktów

en: Edit Promotion Code
pl_PL: Edytuj kod promocyjny

en: Edit Subscription
pl_PL: Edytuj subskrypcję

en: Editable
pl_PL: Możliwość edycji

en: Egyptian Pound
pl_PL: Funt egipski

en: Email
pl_PL: E-mail

en: Email #%d
pl_PL: E-mail # %d

en: Email Address
pl_PL: Adres e-mail

en: Email Sent
pl_PL: E-mail wysłany

en: Email Status
pl_PL: Stan poczty e-mail

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Enable A Fallback Tax Rate
pl_PL: Włączenie rezerwowej stawki podatkowej

en: Enable PayPal payment
pl_PL: Włączenie płatności PayPal

en: Enable Recaptcha spam protection on checkout forms.
pl_PL: Włącz ochronę przed spamem Recaptcha na formularzach kasowych.

en: Enable Stripe payment
pl_PL: Włącz płatność Stripe

en: Enable access to a BuddyBoss Group.
pl_PL: Włącz dostęp do grupy BuddyBoss.

en: Enable access to a LearnDash course.
pl_PL: Włącz dostęp do kursu LearnDash.

en: Enable access to a LearnDash group.
pl_PL: Włącz dostęp do grupy LearnDash.

en: Enable access to a LifterLMS course.
pl_PL: Włącz dostęp do kursu LifterLMS.

en: Enable access to a MemberPress membership.
pl_PL: Włącz dostęp do członkostwa MemberPress.

en: Enable access to a TutorLMS course.
pl_PL: Włącz dostęp do kursu TutorLMS.

en: Enable license creation
pl_PL: Włącz tworzenie licencji

en: Enable this if your business makes up to €10,000 EUR in sales to other EU countries and you only plan to submit a domestic VAT return. If enabled, your home country VAT rate will apply to all EU orders.
pl_PL: Włącz tę opcję, jeśli Twoja firma dokonuje sprzedaży do 10.000 EUR do innych krajów UE i planujesz składać tylko krajową deklarację VAT. Jeśli opcja ta zostanie włączona, stawka VAT w Twoim kraju będzie miała zastosowanie do wszystkich zamówień w UE.

en: Enabled
pl_PL: Włączony

en: Enabled Processors
pl_PL: Włączone Procesory

en: End Date
pl_PL: Data końcowa

en: Ended
pl_PL: Zakończone

en: Ending Balance
pl_PL: Saldo końcowe

en: Ends on
pl_PL: Kończy się na

en: Ensure result set excludes specific IDs.
pl_PL: Upewnij się, że zestaw wyników wyklucza określone identyfikatory.

en: Ensure result set excludes specific license IDs.
pl_PL: Upewnij się, że zestaw wyników wyklucza określone identyfikatory licencji.

en: Enter Amount
pl_PL: Wpisz kwotę

en: Enter An Amount
pl_PL: Wprowadź kwotę

en: Enter a description...
pl_PL: Podaj opis...

en: Enter a title for your form
pl_PL: Wprowadź tytuł dla swojego formularza

en: Enter a website URL
pl_PL: Wprowadź adres URL strony internetowej

en: Enter an email
pl_PL: Wprowadź wiadomość e-mail

en: Enter an phone number
pl_PL: Wprowadź numer telefonu

en: Enter coupon code
pl_PL: Wprowadź kod kuponu

en: Enter the number of unique activations for this key. Leave blank for infinite.
pl_PL: Wprowadź liczbę unikalnych aktywacji tego klucza. Pozostaw puste dla nieskończoności.

en: Enter the number of unique activations per license key. Leave blank for infinite.
pl_PL: Wprowadź liczbę unikalnych aktywacji na klucz licencyjny. Pozostaw puste dla nieskończoności.

en: Enter the sender name
pl_PL: Wprowadź nazwę nadawcy

en: Enter your API Token
pl_PL: Wprowadź swój token API

en: Enter your api token
pl_PL: Wprowadź swój token api

en: Enter your api token.
pl_PL: Wprowadź swój token interfejsu API.

en: Enter your license key
pl_PL: Wprowadź swój klucz licencyjny

en: Enter your license key to activate your plan on thie store.
pl_PL: Wprowadź swój klucz licencyjny, aby aktywować swój plan w sklepie.

en: Error copying to clipboard
pl_PL: Błąd podczas kopiowania do schowka

en: Error copying to clipboard.
pl_PL: Błąd podczas kopiowania do schowka.

en: Error.
pl_PL: Błąd.

en: Ethiopian Birr
pl_PL: Birr etiopski

en: European Union
pl_PL: Unia Europejska

en: Example Product
pl_PL: Przykładowy produkt

en: Exp.
pl_PL: Do potęgi.

en: Expired
pl_PL: Wygasły

en: Export CSV
pl_PL: Eksport CSV

en: Failed
pl_PL: Przegrany

en: Failed Payments
pl_PL: Płatności nieudane

en: Failed to cancel subscription.
pl_PL: Nie udało się anulować subskrypcji.

en: Failed to create refund.
pl_PL: Nie udało się utworzyć zwrotu.

en: Failed to save coupon.
pl_PL: Nie udało się zapisać kuponu.

en: Failed to save.
pl_PL: Nie udało się zapisać.

en: Failed to start subscription.
pl_PL: Nie udało się rozpocząć subskrypcji.

en: Failed to un-cancel subscription.
pl_PL: Nie udało się anulować subskrypcji.

en: Failed to update. Please check for errors and try again.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować. Sprawdź błędy i spróbuj ponownie.

en: Falkland Pound
pl_PL: funta falklandzkiego

en: Fallback Rate
pl_PL: Wskaźnik awaryjności

en: Fijian Dollar
pl_PL: dolar fidżyjski

en: File
pl_PL: Plik

en: Filename
pl_PL: Nazwa pliku

en: Files attached to the product.
pl_PL: Pliki dołączone do produktu.

en: Filter checkout forms list
pl_PL: Filtruj listę formularzy kasy

en: Final Email Delay
pl_PL: Ostateczne opóźnienie e-maila

en: Find My Api Token
pl_PL: Znajdź mój token API

en: Find a product...
pl_PL: Znajdź produkt...

en: Fingerprint
pl_PL: Odcisk palca

en: First Email Delay
pl_PL: Opóźnienie pierwszego e-maila

en: First Name
pl_PL: Imię

en: First Name Help
pl_PL: Imię Pomoc

en: First Name Label
pl_PL: Imię Etykieta

en: First email sent when a checkout is abandoned.
pl_PL: Pierwszy email wysyłany w momencie porzucenia kasy.

en: First, add some conditions for the display of this group of blocks.
pl_PL: Najpierw dodaj kilka warunków wyświetlania tej grupy bloków.

en: Fixed
pl_PL: Naprawił

en: Fixed Discount
pl_PL: Stała zniżka

en: Footer
pl_PL: Stopka

en: For %d months
pl_PL: Przez %d miesięcy

en: Forever
pl_PL: Na zawsze

en: Form
pl_PL: Formularz

en: Form Highlight Color
pl_PL: Kolor podświetlenia formularza

en: Form ID is invalid.
pl_PL: Identyfikator formularza jest nieprawidłowy.

en: Form ID is required.
pl_PL: Identyfikator formularza jest wymagany.

en: Form Template
pl_PL: Wzór formularza

en: Form Title
pl_PL: Formularz Tytuł

[ctx: Form slug]
en: checkout
pl_PL: wymeldować się

[ctx: Form title]
en: Checkout
pl_PL: Wymeldować się

en: Forms
pl_PL: Formularze

en: Fraudulent
pl_PL: Nieuczciwy

en: Free
pl_PL: Bezpłatnie

en: Free Order Emails
pl_PL: Darmowe e-maile z zamówieniami

en: Free Trial
pl_PL: Bezpłatna wersja próbna

en: Free Trial Days
pl_PL: Darmowe dni próbne

en: Free Trial Ends
pl_PL: Koniec darmowego okresu próbnego

en: Full
pl_PL: Pełna

en: Full vertical height
pl_PL: Pełna wysokość pionowa

en: GDPR Message
pl_PL: Komunikat GDPR

en: GDPR Settings
pl_PL: Ustawienia RODO

en: GMT+00:00) Edinburgh
pl_PL: GMT+00:00) Edynburg

en: GMT+00:00) Lisbon
pl_PL: GMT+00:00) Lizbona

en: GMT+00:00) London
pl_PL: GMT+00:00) Londyn

en: GMT+00:00) Monrovia
pl_PL: GMT+00:00) Monrowia

en: GMT+01:00) Belgrade
pl_PL: GMT+01:00) Belgrad

en: GMT+01:00) Bern
pl_PL: GMT+01:00) Berno

en: GMT+01:00) Bratislava
pl_PL: GMT+01:00) Bratysława

en: GMT+01:00) Brussels
pl_PL: GMT+01:00) Bruksela

en: GMT+01:00) Budapest
pl_PL: GMT+01:00) Budapeszt

en: GMT+01:00) Copenhagen
pl_PL: GMT+01:00) Kopenhaga

en: GMT+01:00) Ljubljana
pl_PL: GMT+01:00) Lublana

en: GMT+01:00) Madrid
pl_PL: GMT+01:00) Madryt

en: GMT+01:00) Paris
pl_PL: GMT+01:00) Paryż

en: GMT+01:00) Prague
pl_PL: GMT+01:00) Praga

en: GMT+01:00) Rome
pl_PL: GMT+01:00) Rzym

en: GMT+01:00) Sarajevo
pl_PL: GMT+01:00) Sarajewo

en: GMT+01:00) Stockholm
pl_PL: GMT+01:00) Sztokholm

en: GMT+01:00) Vienna
pl_PL: GMT+01:00) Wiedeń

en: GMT+01:00) Warsaw
pl_PL: GMT+01:00) Warszawa

en: GMT+01:00) West Central Africa
pl_PL: GMT+01:00) Zachodnio-środkowa Afryka

en: GMT+01:00) Zagreb
pl_PL: GMT+01:00) Zagrzeb

en: GMT+01:00) Zurich
pl_PL: GMT+01:00) Zurych

en: GMT+02:00) Athens
pl_PL: GMT+02:00) Ateny

en: GMT+02:00) Bucharest
pl_PL: GMT+02:00) Bukareszt

en: GMT+02:00) Cairo
pl_PL: GMT+02:00) Kair

en: GMT+02:00) Jerusalem
pl_PL: GMT+02:00) Jerozolima

en: GMT+02:00) Kyiv
pl_PL: GMT+02:00) Kijów

en: GMT+02:00) Riga
pl_PL: GMT+02:00) Ryga

en: GMT+02:00) Tallinn
pl_PL: GMT+02:00) Tallin

en: GMT+02:00) Vilnius
pl_PL: GMT+02:00) Wilno

en: GMT+03:00) Baghdad
pl_PL: GMT+03:00) Bagdad

en: GMT+03:00) Istanbul
pl_PL: GMT+03:00) Stambuł

en: GMT+03:00) Kuwait
pl_PL: GMT+03:00) Kuwejt

en: GMT+03:00) Minsk
pl_PL: GMT+03:00) Mińsk

en: GMT+03:00) Moscow
pl_PL: GMT+03:00) Moskwa

en: GMT+03:00) Riyadh
pl_PL: GMT+03:00) Rijad

en: GMT+03:00) St. Petersburg
pl_PL: GMT+03:00) Petersburg

en: GMT+03:00) Volgograd
pl_PL: GMT+03:00) Wołgograd

en: GMT+03:30) Tehran
pl_PL: GMT+03:30) Teheran

en: GMT+04:00) Abu Dhabi
pl_PL: GMT+04:00) Abu Zabi

en: GMT+04:00) Muscat
pl_PL: GMT+04:00) Maskat

en: GMT+04:00) Yerevan
pl_PL: GMT+04:00) Erywań

en: GMT+05:00) Ekaterinburg
pl_PL: GMT+05:00) Jekaterynburg

en: GMT+05:00) Karachi
pl_PL: GMT+05:00) Karaczi

en: GMT+05:00) Tashkent
pl_PL: GMT+05:00) Taszkent

en: GMT+05:30) Kolkata
pl_PL: GMT+05:30) Kalkuta

en: GMT+05:30) Mumbai
pl_PL: GMT+05:30) Bombaj

en: GMT+05:30) New Delhi
pl_PL: GMT+05:30) Nowe Delhi

en: GMT+05:45) Kathmandu
pl_PL: GMT+05:45) Katmandu

en: GMT+06:00) Almaty
pl_PL: GMT+06:00) Ałmaty

en: GMT+06:00) Astana
pl_PL: GMT+06:00) Astanie

en: GMT+06:00) Urumqi
pl_PL: GMT+06:00) Urumczi

en: GMT+06:30) Rangoon
pl_PL: GMT+06:30) Rangun

en: GMT+07:00) Jakarta
pl_PL: GMT+07:00) Dżakarta

en: GMT+07:00) Krasnoyarsk
pl_PL: GMT+07:00) Krasnojarsk

en: GMT+07:00) Novosibirsk
pl_PL: GMT+07:00) Nowosybirsk

en: GMT+08:00) Beijing
pl_PL: GMT+08:00) Pekin

en: GMT+08:00) Hong Kong
pl_PL: GMT+08:00) Hongkong

en: GMT+08:00) Irkutsk
pl_PL: GMT+08:00) Irkuck

en: GMT+08:00) Singapore
pl_PL: GMT+08:00) Singapur

en: GMT+08:00) Taipei
pl_PL: GMT+08:00) Tajpej

en: GMT+08:00) Ulaanbaatar
pl_PL: GMT+08:00) Ułan Bator

en: GMT+09:00) Seoul
pl_PL: GMT+09:00) Seul

en: GMT+09:00) Tokyo
pl_PL: GMT+09:00) Tokio

en: GMT+09:00) Yakutsk
pl_PL: GMT+09:00) Jakuck

en: GMT+09:30) Adelaide
pl_PL: GMT+09:30) Adelajda

en: GMT+09:30) Darwin
pl_PL: GMT+09:30) Darwina

en: GMT+10:00) Vladivostok
pl_PL: GMT+10:00) Władywostok

en: GMT+11:00) Magadan
pl_PL: GMT+11:00) Magadanu

en: GMT+11:00) New Caledonia
pl_PL: GMT+11:00) Nowa Kaledonia

en: GMT+11:00) Solomon Is.
pl_PL: GMT+11:00) Salomon jest.

en: GMT+11:00) Srednekolymsk
pl_PL: GMT+11:00) Średniniekołymsk

en: GMT+12:00) Fiji
pl_PL: GMT+12:00) Fidżi

en: GMT+12:00) Kamchatka
pl_PL: GMT+12:00) Kamczatka

en: GMT+12:45) Chatham Is.
pl_PL: GMT+12:45) Chatham jest.

en: GMT+13:00) Nuku&#39;alofa
pl_PL: GMT+13:00) Nuku'alofa

en: GMT+13:00) Tokelau Is.
pl_PL: GMT+13:00) Tokelau jest.

en: GMT-01:00) Azores
pl_PL: GMT-01:00) Azory

en: GMT-01:00) Cape Verde Is.
pl_PL: GMT-01:00) Wyspy Zielonego Przylądka.

en: GMT-02:00) Mid-Atlantic
pl_PL: GMT-02:00) Środkowy Atlantyk

en: GMT-03:00) Greenland
pl_PL: GMT-03:00) Grenlandia

en: GMT-03:30) Newfoundland
pl_PL: GMT-03:30) Nowa Fundlandia

en: GMT-04:00) Atlantic Time (Canada)
pl_PL: GMT-04:00) Czas atlantycki (Kanada)

en: GMT-04:00) Puerto Rico
pl_PL: GMT-04:00) Portoryko

en: GMT-05:00) America/Detroit
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Detroit

en: GMT-05:00) America/Indiana/Marengo
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Indiana/Marengo

en: GMT-05:00) America/Indiana/Petersburg
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Indiana/Petersburg

en: GMT-05:00) America/Indiana/Vevay
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Indiana/Vevay

en: GMT-05:00) America/Indiana/Vincennes
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Indiana/Vincennes

en: GMT-05:00) America/Indiana/Winamac
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Indiana/Winamac

en: GMT-05:00) America/Kentucky/Louisville
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Kentucky/Louisville

en: GMT-05:00) America/Kentucky/Monticello
pl_PL: GMT-05:00) Ameryka/Kentucky/Monticello

en: GMT-05:00) Eastern Time (US & Canada)
pl_PL: GMT-05:00) Czas wschodni (USA i Kanada)

en: GMT-05:00) Indiana (East)
pl_PL: GMT-05:00) Indiana (wschód)

en: GMT-06:00) America/Indiana/Knox
pl_PL: GMT-06:00) Ameryka/Indiana/Knox

en: GMT-06:00) America/Indiana/Tell_City
pl_PL: GMT-06:00) Ameryka/Indiana/Tell_City

en: GMT-06:00) America/Menominee
pl_PL: GMT-06:00) Ameryka/Menominee

en: GMT-06:00) America/North_Dakota/Beulah
pl_PL: GMT-06:00) Ameryka/Dakota Północna/Beulah

en: GMT-06:00) America/North_Dakota/Center
pl_PL: GMT-06:00) Ameryka/Dakota Północna/Centrum

en: GMT-06:00) Central America
pl_PL: GMT-06:00) Ameryka Środkowa

en: GMT-06:00) Central Time (US & Canada)
pl_PL: GMT-06:00) Czas centralny (USA i Kanada)

en: GMT-06:00) Mexico City
pl_PL: GMT-06:00) Meksyk

en: GMT-07:00) America/Boise
pl_PL: GMT-07:00) Ameryka/Boise

en: GMT-07:00) Mountain Time (US & Canada)
pl_PL: GMT-07:00) Czas górski (USA i Kanada)

en: GMT-08:00) Pacific Time (US & Canada)
pl_PL: GMT-08:00) Czas pacyficzny (USA i Kanada)

en: GMT-09:00) America/Anchorage
pl_PL: GMT-09:00) Ameryka/Anchorage

en: GMT-09:00) America/Metlakatla
pl_PL: GMT-09:00) Ameryka/Metlakatla

en: GMT-09:00) America/Nome
pl_PL: GMT-09:00) Ameryka/Nome

en: GMT-09:00) America/Sitka
pl_PL: GMT-09:00) Ameryka/Sitka

en: GMT-09:00) America/Yakutat
pl_PL: GMT-09:00) Ameryka/Jakutat

en: GMT-10:00) America/Adak
pl_PL: GMT-10:00) Ameryka/Adak

en: GMT-10:00) Hawaii
pl_PL: GMT-10:00) Hawaje

en: GMT-11:00) American Samoa
pl_PL: GMT-11:00) Samoa Amerykańskie

en: GMT-11:00) Midway Island
pl_PL: GMT-11:00) Wyspa Midway

en: GMT-12:00) International Date Line West
pl_PL: GMT-12:00) Międzynarodowa linia zmiany daty Zachód

en: GST Number
pl_PL: Numer GST

en: GST Registration
pl_PL: Rejestracja GST

en: Gambian Dalasi
pl_PL: Dalasi z Gambii

en: Georgian Lari
pl_PL: Lari gruzińskie

en: Get Help
pl_PL: Sprowadź pomoc

en: Get Started
pl_PL: Zaczynaj

en: Get Subscription Saver
pl_PL: Uzyskaj oszczędności na subskrypcji

en: Get started by creating your first product or creating a new checkout form.
pl_PL: Rozpocznij od utworzenia pierwszego produktu lub nowego formularza płatności.

en: Get started by selecting a form or start build a new form.
pl_PL: Zacznij od wyboru formularza lub rozpocznij budowę nowego formularza.

en: Get started with SureCart
pl_PL: Zacznij korzystać z SureCart

en: Gibraltar Pound
pl_PL: funt gibraltarski

en: Go Back
pl_PL: Wróć

en: Go back.
pl_PL: Cofnij się.

en: Group Access
pl_PL: Dostęp grupowy

en: Group Name
pl_PL: Nazwa grupy

en: Grow your store worry-free.
pl_PL: Rozwijaj swój sklep bez obaw.

en: Guatemalan Quetzal
pl_PL: quetzal gwatemalski

en: Guinean Franc
pl_PL: frank gwinejski

en: Guyanese Dollar
pl_PL: dolar gujański

en: Haitian Gourde
pl_PL: Gourde z Haiti

en: Header Text
pl_PL: Tekst nagłówka

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Hide %d Archived Prices
pl_PL: Ukryj zarchiwizowane ceny %d

en: Hide %d Archived Promotion Codes
pl_PL: Ukryj zarchiwizowane kody promocyjne %d

en: Home
pl_PL: Dom

en: Honduran Lempira
pl_PL: Lempira z Hondurasu

en: Hong Kong Dollar
pl_PL: Dolar hongkoński

en: How To Add Buttons
pl_PL: Jak dodawać przyciski

en: Hungarian Forint
pl_PL: węgierski forint

en: I.E. Free shipping on all orders…
pl_PL: I.E. Darmowa wysyłka na wszystkie zamówienia...

en: I.E. Pay with cash upon delivery.
pl_PL: I.E. Zapłać gotówką przy odbiorze.

en: Icelandic Króna
pl_PL: Korona Islandzka

en: If a subscription payment fails, the subscription is marked past due. When this happens we automatically retry the payment based on our smart retry logic. If the payment is still unsuccessful after the duration set above, the subscription will be canceled.
pl_PL: Jeśli płatność za subskrypcję nie powiedzie się, subskrypcja jest oznaczana jako zaległa. W takim przypadku automatycznie ponawiamy próbę dokonania płatności w oparciu o naszą inteligentną logikę ponawiania płatności. Jeśli płatność nadal nie powiedzie się po upływie określonego powyżej czasu, subskrypcja zostanie anulowana.

en: If all of these conditions are true
pl_PL: Jeśli wszystkie te warunki są spełnione

en: If any of these conditions are true
pl_PL: Jeśli którykolwiek z tych warunków jest prawdziwy

en: If enabled, apply reverse charge when applicable even when customers are in your home country.
pl_PL: Jeśli jest włączona, stosuj odwrotne obciążenie, gdy ma to zastosowanie, nawet jeśli klienci są w Twoim kraju.

en: If enabled, require all customer’s in the EU to enter a EU VAT number when checking out.
pl_PL: Jeśli włączone, wymagaj od wszystkich klientów w UE podania numeru VAT UE przy wymeldowaniu.

en: If enabled, the discount will be applied if the display conditions are satisfied, even if they do not click the bump. If disabled, the discount will only be applied if the customer clicks the order bump.
pl_PL: Jeśli włączone, rabat zostanie zastosowany, jeśli warunki wyświetlania są spełnione, nawet jeśli nie klikną uderzenia. Jeśli wyłączone, zniżka zostanie zastosowana tylko wtedy, gdy klient kliknie uderzenie zamówienia.

en: If enabled, you can enter a tax rate to apply when a specific tax registration is not found.
pl_PL: Jeśli jest włączona, można wprowadzić stawkę podatkową, która będzie stosowana, gdy nie zostanie znaleziona określona rejestracja podatkowa.

en: If enabled, you need to configure which tax regions you have tax nexus. Tax will only be collected for tax regions that are enabled. If disabled, no tax will be collected.
pl_PL: Jeśli jest włączona, musisz skonfigurować, które regiony podatkowe są dla Ciebie istotne. Podatek będzie pobierany tylko dla regionów podatkowych, które są włączone. Jeśli wyłączone, podatek nie będzie pobierany.

en: If enabled, your store will collect Canada GST/HST for all provinces. If you need to collect additional provincial taxes for Quebec, British Columbia, Manitoba, or Saskatchewan then you will need to additionally create separate tax registrations for these provinces.
pl_PL: Jeśli włączone, Twój sklep będzie pobierał podatek GST/HST dla wszystkich prowincji. Jeśli chcesz pobierać dodatkowe podatki dla prowincji Quebec, British Columbia, Manitoba lub Saskatchewan, musisz dodatkowo stworzyć osobne rejestracje podatkowe dla tych prowincji.

en: If enabled, your store will collect EU VAT for all EU countries. You should enable this option if you are registered via "One-Stop Shop" and plan to submit a single VAT return for all EU countries. If you are planning to submit separate VAT returns for each EU country then you should not enable this option. You should instead create separate tax registrations for each EU country.
pl_PL: Jeśli opcja ta jest włączona, Twój sklep będzie pobierał VAT dla wszystkich krajów UE. Powinieneś włączyć tę opcję, jeśli jesteś zarejestrowany poprzez "One-Stop Shop" i planujesz złożyć jedną deklarację VAT dla wszystkich krajów UE. Jeśli planujesz składać osobne deklaracje VAT dla każdego kraju UE, nie powinieneś włączać tej opcji. Zamiast tego powinieneś stworzyć osobne rejestracje podatkowe dla każdego kraju UE.

en: If none of these conditions are true
pl_PL: Jeśli żaden z tych warunków nie jest spełniony

en: If products in the cart require tax but not shipping, we will show a condensed version specifically for tax collection.
pl_PL: Jeśli produkty w koszyku wymagają podatku, ale nie wysyłki, pokażemy skondensowaną wersję specjalnie do pobrania podatku.

en: If set to true GST taxes will be calculated for all Canadian provinces.
pl_PL: W przypadku ustawienia wartości true podatki GST będą naliczane dla wszystkich kanadyjskich prowincji.

en: If set to true VAT taxes will be calculated for all EU countries.
pl_PL: Jeśli ustawione na prawdziwy podatek VAT zostanie obliczony dla wszystkich krajów UE.

en: If set to true VAT taxes will be calculated using the account's home country VAT rate.
pl_PL: Jeśli ustawisz prawdziwy podatek VAT, podatki będą obliczane przy użyciu stawki VAT kraju macierzystego konta.

en: If set to true abandonded order reminder emails will be sent to customers.
pl_PL: Jeśli ustawione na true, e-maile z przypomnieniem o porzuconym zamówieniu będą wysyłane do klientów.

en: If set to true order confirmation emails will be sent to customers.
pl_PL: Jeśli ustawione na true, e-maile z potwierdzeniem zamówienia będą wysyłane do klientów.

en: If set to true refund emails will be sent to customers.
pl_PL: Jeśli ustawione na true, e-maile o zwrocie kosztów będą wysyłane do klientów.

en: If set to true subscription dunning emails will be sent to customers.
pl_PL: Jeśli ustawiono prawdziwą subskrypcję, do klientów będą wysyłane e-maile z monitami.

en: If set to true taxes will be automatically calculated.
pl_PL: Jeśli ustawione na true podatki będą obliczane automatycznie.

en: If tax or shipping is required for checkout the address field will automatically be required.
pl_PL: Jeśli podatek lub wysyłka jest wymagana przy kasie, pole adresu będzie automatycznie wymagane.

en: If there are errors in the checkout, they will display here.
pl_PL: Jeśli w kasie wystąpią błędy, będą one wyświetlane tutaj.

en: If you do business in Australia, you may be required to collect GST on sales in Australia.
pl_PL: Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Australii, możesz być zobowiązany do pobierania podatku GST od sprzedaży w Australii.

en: If you do business in the United Kingdom, you may be required to collect Value Added Tax (VAT).
pl_PL: Jeśli prowadzisz działalność w Wielkiej Brytanii, możesz być zobowiązany do pobierania podatku od wartości dodanej (VAT).

en: If you need to collect provincial tax (British Columbia, Manitoba, Quebec, and Saskatchewan) in addition to GST/HST, then you'll need to setup registrations for each province.
pl_PL: Jeśli musisz pobierać podatek z prowincji (Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Quebec i Saskatchewan) oprócz GST/HST, musisz skonfigurować rejestracje dla każdej prowincji.

en: If you plan to submit a separate VAT return to each EU country, then you'll need to setup tax registrations for each country.
pl_PL: Jeśli planujesz składać osobne deklaracje VAT do każdego kraju UE, musisz skonfigurować rejestracje podatkowe dla każdego kraju.

en: If you would like your order numbers to have a special prefix, you can enter it here. It must not contain underscores, spaces or dashes.
pl_PL: Jeśli chcesz, aby Twoje numery zamówień miały specjalny prefiks, możesz go wpisać tutaj. Nie może on zawierać podkreśleń, spacji ani myślników.

en: Immediately
pl_PL: Natychmiast

en: Important
pl_PL: Ważne

en: In applicable tax jurisdictions, your tax ID will show on invoices. If you don't have your tax ID number yet, you can enter it later.
pl_PL: W odpowiednich jurysdykcjach podatkowych, Twój NIP będzie widoczny na fakturach. Jeśli nie masz jeszcze swojego numeru NIP, możesz go wprowadzić później.

en: Inactive
pl_PL: Nieaktywny

en: Increase quantity
pl_PL: Zwiększ ilość

en: Indian Rupee
pl_PL: rupia indyjska

en: Indonesian Rupiah
pl_PL: rupia indonezyjska

en: Input Help
pl_PL: Pomoc w zakresie wprowadzania danych

en: Input Label
pl_PL: Etykieta wejściowa

en: Input Placeholder
pl_PL: Miejsce wprowadzania danych

en: Insert Buy Link
pl_PL: Wstaw link do zakupu

en: Inspector
pl_PL: Inspektor

en: Installment
pl_PL: Rata

en: Instructions on how to pay.
pl_PL: Instrukcja dotycząca sposobu zapłaty.

en: Insufficient Funds
pl_PL: Niewystarczające środki

en: Integration
pl_PL: Integracja

en: Integration Provider
pl_PL: Dostawca integracji

en: Integration Provider Items
pl_PL: Pozycje dostawcy integracji

en: Integration Providers
pl_PL: Dostawcy usług integracyjnych

en: Integration deleted.
pl_PL: Usunięto integrację.

en: Integration saved.
pl_PL: Integracja zapisana.

en: Integrations
pl_PL: Integracje

en: Invalid
pl_PL: Nieważny

en: Invalid API Token
pl_PL: Nieprawidłowy token interfejsu API

en: Invalid promotion code.
pl_PL: Nieprawidłowy kod promocyjny.

en: Invalid verification code
pl_PL: nieprawidłowy kod weryfikacyjny

en: Invalid.
pl_PL: Nieważny.

en: Invoice
pl_PL: Faktura

en: Invoice Details
pl_PL: Dane do faktury

en: Invoices
pl_PL: Faktury

en: Invoices & Receipts
pl_PL: Faktury i rachunki

en: Invoices are similar to orders, but are used for payments and plan changes on active subscriptions. In the future you will be able to create an invoice to send out.
pl_PL: Faktury są podobne do zamówień, ale służą do płatności i zmian planów w aktywnych subskrypcjach. W przyszłości będzie można utworzyć fakturę do wysłania.

en: Israeli New Sheqel
pl_PL: Izraelski nowy szekel

en: It does not match parent currency.
pl_PL: Nie pasuje do waluty macierzystej.

en: It is archived.
pl_PL: Jest zarchiwizowany.

en: It is expired.
pl_PL: Jest przeterminowany.

en: It is not a valid hex color.
pl_PL: To nie jest prawidłowy kolor szesnastkowy.

en: It is not valid or enabled.
pl_PL: Jest nieprawidłowa lub włączona.

en: It looks like you are not yet a customer.
pl_PL: Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze klientem.

en: It must be greater than the largest existing order number.
pl_PL: Musi być większy niż największy istniejący numer zamówienia.

en: Item
pl_PL: Przedmiot

en: Items
pl_PL: Rzeczy

en: Jamaican Dollar
pl_PL: dolar jamajski

en: Japanese Yen
pl_PL: Japoński jen

en: Just one last step!
pl_PL: Jeszcze tylko ostatni krok!

en: Kazakhstani Tenge
pl_PL: Tenge kazachskie

en: Keep Update
pl_PL: Zachowaj aktualizację

en: Kenyan Shilling
pl_PL: szyling kenijski

en: Key
pl_PL: Klucz

en: Kyrgyzstani Som
pl_PL: Som kirgiski

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Label Name
pl_PL: Nazwa etykiety

en: Label for donation
pl_PL: Etykieta na darowiznę

en: Large
pl_PL: Duża

en: Last 30 Days
pl_PL: Ostatnie 30 dni

en: Last Month
pl_PL: W zeszłym miesiącu

en: Last Name
pl_PL: Nazwisko

en: Last Name Label
pl_PL: Etykieta z nazwiskiem

en: Last Updated
pl_PL: Ostatnio zaktualizowany

en: Last Week
pl_PL: Zeszły tydzień

en: LearnDash Course
pl_PL: Kurs LearnDash

en: LearnDash Group
pl_PL: Grupa LearnDash

en: LearnDash Groups
pl_PL: Grupy LearnDash

en: Leave the heavy-lifting to us. Use SureCart's built-in native integrations with all the plugins you use. Purchases and subscriptions are automatically synced with your plugins.
pl_PL: Zostaw dźwiganie ciężarów nam. Korzystaj z wbudowanych natywnych integracji SureCart ze wszystkimi używanymi wtyczkami. Zakupy i subskrypcje są automatycznie synchronizowane z Twoimi wtyczkami.

en: Leave this blank and we will generate one for you.
pl_PL: Pozostaw to pole puste, a my wygenerujemy je dla Ciebie.

en: Lebanese Pound
pl_PL: funt libański

en: Liberian Dollar
pl_PL: dolar liberyjski

en: License
pl_PL: Licencja

en: License Key
pl_PL: Klucz licencyjny

en: License Keys
pl_PL: Klucze licencyjne

en: License updated.
pl_PL: Licencja zaktualizowana.

en: Licenses
pl_PL: Licencje

en: Licensing
pl_PL: Koncesjonowanie

en: Lifetime
pl_PL: Dożywotnio

en: Lifetime Subscription
pl_PL: Dożywotnia subskrypcja

en: LifterLMS Course
pl_PL: Kurs LifterLMS

en: Light
pl_PL: Światło

en: Limit Per-Customer Purchases
pl_PL: Ogranicz zakupy na klienta

en: Limit To A Specific Customer
pl_PL: Ogranicz do konkretnego klienta

en: Limit result set to users with a customer.
pl_PL: Ogranicz zestaw wyników do użytkowników z klientem.

en: Limit result set to users with specific customer ids.
pl_PL: Ogranicz zestaw wyników do użytkowników z określonymi identyfikatorami klientów.

en: Limit the end date when customers can redeem this coupon.
pl_PL: Ogranicz datę końcową, kiedy klienci mogą wykorzystać ten kupon.

en: Limit the number of times a single customer can purchase this product.
pl_PL: Ogranicz liczbę zakupów tego produktu przez jednego klienta.

en: Limit the number of times this code can be redeemed.
pl_PL: Ogranicz liczbę przypadków wykorzystania tego kodu.

en: Limit the usage of this promotion code
pl_PL: Ogranicz użycie tego kodu promocyjnego

en: Link image to home
pl_PL: Link do strony głównej

en: Link removed.
pl_PL: Link usunięty.

en: Live
pl_PL: Na żywo

en: Load More
pl_PL: Załaduj więcej

en: Loading Text
pl_PL: Ładowanie tekstu

en: Local / Staging
pl_PL: Lokalne / etapowe

en: Local Reverse Charge
pl_PL: Lokalna opłata wyrównawcza

en: Login
pl_PL: Zaloguj sie

en: Logout
pl_PL: Wyloguj

en: Logout button settings
pl_PL: Ustawienia przycisku wylogowania

en: Macanese Pataca
pl_PL: Makau Pataca

en: Macedonian Denar
pl_PL: Denar macedoński

en: Make Default
pl_PL: Ustaw jako domyślne

en: Make sure you’re registered with the appropriate tax jurisdictions before enabling tax collection.
pl_PL: Upewnij się, że jesteś zarejestrowany w odpowiednich jurysdykcjach podatkowych przed umożliwieniem pobierania podatków.

en: Malagasy Ariary
pl_PL: Ariary malgaski

en: Malawian Kwacha
pl_PL: Malawi Kwacha

en: Malaysian Ringgit
pl_PL: Ringgit malezyjski

en: Maldivian Rufiyaa
pl_PL: rupia malediwskaaa

en: Manage Scheduled Update
pl_PL: Zarządzaj zaplanowaną aktualizacją

en: Manage how your store charges sales tax on orders, invoices, and subscriptions.
pl_PL: Zarządzaj tym, jak Twój sklep nalicza podatek od sprzedaży na zamówieniach, fakturach i subskrypcjach.

en: Manage how your store charges sales tax within each tax region. Check with a tax expert to understand your tax obligations.
pl_PL: Zarządzaj tym, jak Twój sklep nalicza podatek od sprzedaży w każdym regionie podatkowym. Skorzystaj z pomocy eksperta podatkowego, aby zrozumieć swoje zobowiązania podatkowe.

en: Manage how your store collects EU VAT for all EU countries.
pl_PL: Zarządzaj tym, jak Twój sklep pobiera VAT UE dla wszystkich krajów UE.

en: Manage how your store collects GST/HST for all Canadian provinces.
pl_PL: Zarządzaj tym, jak Twój sklep pobiera podatek GST/HST dla wszystkich prowincji Kanady.

en: Manage how your store handles failed subscription payments.
pl_PL: Zarządzaj tym, jak Twój sklep obsługuje nieudane płatności za subskrypcję.

en: Manage how your store handles subscription upgrades, downgrades, and cancellations.
pl_PL: Zarządzaj tym, jak Twój sklep obsługuje aktualizacje, obniżanie i anulowanie subskrypcji.

en: Manage what your customers are able to see and do from the customer portal.
pl_PL: Zarządzaj tym, co Twoi klienci mogą zobaczyć i zrobić z portalu klienta.

en: Manage which notifications are sent to your customers.
pl_PL: Zarządzaj, które powiadomienia są wysyłane do Twoich klientów.

en: Manage your subscription purchase behavior.
pl_PL: Zarządzaj swoimi zachowaniami związanymi z zakupem subskrypcji.

en: Manual
pl_PL: Ręcznie

en: Manual Payment Method
pl_PL: Ręczna metoda płatności

en: Manual Payment Methods
pl_PL: Ręczne metody płatności

en: Mark Paid
pl_PL: Zaznacz płatny

en: Mauritanian Ouguiya
pl_PL: mauretańska Ouguiya

en: Mauritian Rupee
pl_PL: rupia maurytyjska

en: Max
pl_PL: Maks

en: Maximum Price
pl_PL: Cena maksymalna

en: Maximum height
pl_PL: Maksymalna wysokość

en: MemberPress Membership
pl_PL: MemberPress Członkostwo

en: Membership Access
pl_PL: Dostęp do członkostwa

en: Message Text
pl_PL: Tekst wiadomości

en: Metadata
pl_PL: Metadane

en: Metadata for the order.
pl_PL: Metadane dla zamówienia.

en: Method
pl_PL: metoda

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
pl_PL: Metoda „ %s ” nie została zaimplementowana. Musi być nadpisany w podklasie.

en: Mexican Peso
pl_PL: peso meksykańskie

en: Micro-Business Exemption
pl_PL: Zwolnienie dla mikroprzedsiębiorstw

en: Minimum Price
pl_PL: Cena minimalna

en: Miscellaneous
pl_PL: Różnorodny

en: Mode
pl_PL: Tryb

en: Moldovan Leu
pl_PL: lej mołdawski

en: Mongolian Tögrög
pl_PL: mongolski Tögrög

en: Month
pl_PL: Miesiąc

en: Monthly
pl_PL: Miesięczny

en: Moroccan Dirham
pl_PL: dirham marokański

en: Move to Trash
pl_PL: Przenieść do kosza

en: Mozambican Metical
pl_PL: metical mozambicki

en: Must be accepted.
pl_PL: Należy zaakceptować.

en: Must be an integer
pl_PL: Musi być liczbą całkowitą

en: Must be blank
pl_PL: Musi być pusty

en: Must be even
pl_PL: Musi być równo

en: Must be larger.
pl_PL: Musi być większy.

en: Must be odd
pl_PL: Musi być dziwne

en: Must be smaller.
pl_PL: Musi być mniejszy.

en: Myanmar Kyat
pl_PL: kiat birmański

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Name Placeholder
pl_PL: Nazwa Miejsce

en: Name Your Price
pl_PL: Podaj swoją cenę

en: Name your own price
pl_PL: Podaj własną cenę

en: Namibian Dollar
pl_PL: dolar namibijski

en: Nepalese Rupee
pl_PL: Rupia nepalska

en: Net Payment
pl_PL: Płatność netto

en: Netherlands Antillean Gulden
pl_PL: Holenderski Gulden Antylski

en: New Cancellation Reason
pl_PL: Nowy powód anulowania

en: New Cart
pl_PL: Nowy koszyk

en: New Checkout Form
pl_PL: Nowy formularz kasy

en: New Form
pl_PL: Nowy formularz

en: New Order
pl_PL: Nowy porządek

en: New Plan
pl_PL: Nowy plan

en: New Promotion Code
pl_PL: Nowy kod promocyjny

en: New Tab %d
pl_PL: Nowa karta %d

en: New Taiwan Dollar
pl_PL: Nowy dolar tajwański

en: New Upgrade Group
pl_PL: Nowa grupa aktualizacji

en: New Zealand Dollar
pl_PL: Dolar nowozelandzki

en: Next
pl_PL: Następny

en: Next Billing Period
pl_PL: Następny okres rozliczeniowy

en: Next Page
pl_PL: Następna strona

en: Next retry:
pl_PL: Następna próba:

en: Nicaraguan Córdoba
pl_PL: Kordoba z Nikaragui

en: Nigerian Naira
pl_PL: naira nigeryjska

en: No Reason Provided
pl_PL: Nie podano przyczyny

en: No billing periods
pl_PL: Brak okresów rozliczeniowych

en: No cancellation acts.
pl_PL: Brak aktów unieważnienia.

en: No charges
pl_PL: Brak opłat

en: No checkout forms found in Trash.
pl_PL: W Koszu nie znaleziono formularzy płatności.

en: No checkout forms found.
pl_PL: Nie znaleziono formularzy płatności.

en: No code specified
pl_PL: Nie określono kodu

en: No customers found.
pl_PL: Nie znaleziono klientów.

en: No discount.
pl_PL: Bez rabatu.

en: No items found
pl_PL: Nie znaleziono elementów

en: No licenses found.
pl_PL: Nie znaleziono licencji.

en: No manual payment methods.
pl_PL: Brak ręcznych metod płatności.

en: No more charges.
pl_PL: Nigdy więcej opłat.

en: No more orders.
pl_PL: Nigdy więcej zamówień.

en: No more subscriptions.
pl_PL: Nigdy więcej subskrypcji.

en: No name provided
pl_PL: Nie podano nazwy

en: No order bumps found.
pl_PL: Nie znaleziono nierównych zamówień.

en: No price
pl_PL: Bez ceny

en: No product
pl_PL: Brak produktu

en: No products found.
pl_PL: Nie znaleziono produktów.

en: None
pl_PL: Nic

en: None found.
pl_PL: Nic nie znaleziono.

en: None of these items are in the cart.
pl_PL: Żadnego z tych elementów nie ma w koszyku.

en: Norwegian Krone
pl_PL: korona norweska

en: Not Found
pl_PL: Nie znaleziono

en: Not Redeemed
pl_PL: Nie wykupione

en: Not Scheduled
pl_PL: Nie planowane

en: Not a number
pl_PL: Nie liczba

en: Not found.
pl_PL: Nie znaleziono.

en: Note: By checking this, it will show confirmation text below the email on checkout forms.
pl_PL: Uwaga: Zaznaczając to, pokaże tekst potwierdzenia poniżej e-maila na formularzach kasowych.

en: Notification Settings
pl_PL: Ustawienia powiadomień

en: Notification settings for abandoned checkouts
pl_PL: Ustawienia powiadomień o porzuconych kasach

en: Notifications
pl_PL: Powiadomienia

en: Number
pl_PL: Numer

en: Number Type
pl_PL: Typ numeru

en: Number of Payments
pl_PL: Liczba płatności

en: Number of days until expiration
pl_PL: Liczba dni do wygaśnięcia

en: Number of months
pl_PL: Liczba miesięcy

en: OR
pl_PL: LUB

en: Offer Discount
pl_PL: Oferta Rabat

en: Offer the rewewal discount when this option is selected
pl_PL: Zaoferuj rabat na przewijanie, gdy ta opcja jest wybrana

en: Okay
pl_PL: Dobra

en: On the final email
pl_PL: W ostatnim e-mailu

en: On the first email
pl_PL: Na pierwszym e-mailu

en: On the second email
pl_PL: W drugim e-mailu

en: Once
pl_PL: Raz

en: One Time
pl_PL: Jeden raz

en: One Week
pl_PL: Jeden tydzień

en: One column
pl_PL: Jedna kolumna

en: One-Time
pl_PL: Jeden raz

en: Only one active abandoned checkout is allowed at a time
pl_PL: W danym momencie dozwolona jest tylko jedna aktywna porzucona realizacja zakupu

en: Only return objects that belong to the given product groups.
pl_PL: Zwracaj tylko przedmioty należące do podanych grup produktów.

en: Only return objects that belong to the given products.
pl_PL: Zwracaj tylko przedmioty należące do podanych produktów.

en: Only return objects that have this currency. If not set, this will fallback to the account's default currency.
pl_PL: Zwracaj tylko obiekty, które mają tę walutę. Jeśli nie zostanie ustawiona, zostanie przywrócona domyślna waluta konta.

en: Only return prices that allow ad hoc amounts or not.
pl_PL: Zwracaj tylko ceny, które dopuszczają kwoty ad hoc lub nie.

en: Only return products that are recurring or not recurring (one time).
pl_PL: Zwracaj tylko produkty powtarzające się lub niepowtarzające się (jednorazowo).

en: Open Text
pl_PL: Tekst otwarty

en: Optional
pl_PL: Opcjonalny

en: Order
pl_PL: Zamówienie

en: Order Bump Price
pl_PL: Zamów cenę uderzeniową

en: Order Bump updated.
pl_PL: Zaktualizowano Podbicie zamówienia.

en: Order Bumps
pl_PL: Zamów uderzenia

en: Order Confirmation
pl_PL: Potwierdzenie zamówienia

en: Order Confirmation Emails
pl_PL: E-maile potwierdzające zamówienie

en: Order Details
pl_PL: Szczegóły zamówienia

en: Order History
pl_PL: Historia zamówień

en: Order Marked as Paid.
pl_PL: Zamówienie oznaczone jako opłacone.

en: Order Number Prefix
pl_PL: Numer zamówienia Prefiks

en: Order Numbering
pl_PL: Numeracja zamówień

en: Order Numbers Counter
pl_PL: Licznik numerów porządkowych

en: Orders
pl_PL: Zamówienia

en: Orders & Receipts
pl_PL: Zamówienia i wpływy

en: Other
pl_PL: Inny

en: Overview
pl_PL: Przegląd

en: Owner data.
pl_PL: Dane właściciela.

en: Padding
pl_PL: Podkładka

[ctx: Page slug]
en: checkout
pl_PL: wymeldować się

[ctx: Page slug]
en: customer-dashboard
pl_PL: panel klienta

[ctx: Page slug]
en: order-confirmation
pl_PL: potwierdzenie zamówienia

[ctx: Page title]
en: Checkout
pl_PL: Wymeldować się

[ctx: Page title]
en: Dashboard
pl_PL: Panel

[ctx: Page title]
en: Thank you!
pl_PL: Dziękuję!

en: Paid
pl_PL: Płatny

en: Pakistani Rupee
pl_PL: rupii pakistańskiej

en: Panamanian Balboa
pl_PL: Panamski Balboa

en: Papua New Guinean Kina
pl_PL: Kina z Papui-Nowej Gwinei

en: Paraguayan Guaraní
pl_PL: Guaraní z Paragwaju

en: Partially Refunded
pl_PL: Częściowo refundowane

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Password Confirmation
pl_PL: Potwierdzenie hasła

en: Password Confirmation Help
pl_PL: Pomoc w potwierdzaniu hasła

en: Password Confirmation Label
pl_PL: Etykieta potwierdzająca hasło

en: Password Confirmation Placeholder
pl_PL: Potwierdzenie hasła Placeholder

en: Past Due
pl_PL: Przeterminowane

en: Pay what you want
pl_PL: Zapłać ile chcesz

en: PayPal selected for check out.
pl_PL: PayPal wybrany do wymeldowania.

en: Payment
pl_PL: Zapłata

en: Payment Failures
pl_PL: Nieudane płatności

en: Payment History
pl_PL: Historia płatności

en: Payment Intent
pl_PL: Intencje płatnicze

en: Payment Method
pl_PL: Sposób płatności

en: Payment Methods
pl_PL: Metody Płatności

en: Payment Plan
pl_PL: Plan płatności

en: Payment Type
pl_PL: Typ płatności

en: Payment instructions
pl_PL: Instrukcje dotyczące płatności

en: Payment method deleted.
pl_PL: Forma płatności została usunięta.

en: Payment method disabled.
pl_PL: Metoda płatności wyłączona.

en: Payment method enabled.
pl_PL: Włączona metoda płatności.

en: Payment method updated.
pl_PL: Zaktualizowano sposób płatności.

en: Payment retry successful!
pl_PL: Ponowna próba płatności zakończona sukcesem!

en: Payment retry window in weeks.
pl_PL: Okno ponowienia płatności w tygodniach.

en: Payments
pl_PL: Płatności

en: Payments that are made outside your online store. When a customer selects a manual payment method, you'll need to approve their order before it can be fulfilled
pl_PL: Płatności, które są dokonywane poza Twoim sklepem internetowym. Gdy klient wybierze ręczną metodę płatności, będziesz musiał zatwierdzić jego zamówienie, zanim zostanie ono zrealizowane.

en: Paypal is taking a closer look at this payment. It’s required for some payments and normally takes up to 3 business days.
pl_PL: Paypal przygląda się bliżej tej płatności. Jest to wymagane w przypadku niektórych płatności i zwykle trwa do 3 dni roboczych.

en: Pending
pl_PL: Aż do

en: Pending Update
pl_PL: Aktualizacja w toku

en: Percent Off
pl_PL: Procent z

en: Percent that will be taken off line items associated with this bump.
pl_PL: Procent, który zostanie usunięty z elementów zamówienia powiązanych z tym wzrostem.

en: Percentage
pl_PL: Odsetek

en: Percentage Discount
pl_PL: Rabat procentowy

en: Percentage Of Subscriptions Saved
pl_PL: Procent zaoszczędzonych subskrypcji

en: Percentage Of Subscriptions Saved By Coupon
pl_PL: Procent subskrypcji zaoszczędzonych dzięki kuponowi

en: Percentage of checkouts recovered
pl_PL: Procent odzyskanych kas

en: Percentage of revenue recovered
pl_PL: Procent odzyskanych przychodów

en: Performance
pl_PL: Wydajność

en: Permanently delete %s? You cannot undo this action.
pl_PL: Trwale usunąć %s ? Tej czynności nie można cofnąć.

en: Permanently delete this order bump? You cannot undo this action.
pl_PL: Trwale usunąć to powiadomienie o zamówieniu? Tej czynności nie można cofnąć.

en: Permanently delete this price? You cannot undo this action.
pl_PL: Trwale usunąć tę cenę? Tej czynności nie można cofnąć.

en: Peruvian Sol
pl_PL: peruwiański Sol

en: Philippine Peso
pl_PL: peso filipińskie

en: Phone
pl_PL: Telefon

en: Placed By
pl_PL: Umieszczone przez

en: Plan Status
pl_PL: Status planu

en: Plans
pl_PL: Plany

en: Please add at least one product.
pl_PL: Dodaj co najmniej jeden produkt.

en: Please clear checkout page cache after changing this setting.
pl_PL: Proszę wyczyścić pamięć podręczną strony kasy po zmianie tego ustawienia.

en: Please double-check your prefix does not contain any spaces, underscores, dashes or special characters.
pl_PL: Sprawdź dokładnie, czy prefiks nie zawiera spacji, podkreśleń, myślników ani znaków specjalnych.

en: Please enter a valid tax number.
pl_PL: Wprowadź prawidłowy numer podatkowy.

en: Please enter an API key.
pl_PL: Wprowadź klucz API.

en: Please fill out your address.
pl_PL: Podaj swój adres.

en: Please preview the form on the front-end to load the Stripe payment element fields.
pl_PL: Proszę o podgląd formularza na froncie, aby załadować pola elementów płatności Stripe.

en: Please refresh the page and try again.
pl_PL: Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

en: Plugin Settings
pl_PL: Ustawienia wtyczki

en: Polish Złoty
pl_PL: polski złoty

en: Postal Code Placeholder
pl_PL: Kod pocztowy Symbol miejsca

en: Potential Checkout Recovery Rate
pl_PL: Potencjalny wskaźnik odzyskania kasy

en: Potential Recovered Checkouts
pl_PL: Potencjalnie odzyskane kasy

en: Potential Recovered Revenue
pl_PL: Potencjalne odzyskane przychody

en: Potential Revenue Recovery Rate
pl_PL: Potencjalna stopa zwrotu dochodów

en: Preview
pl_PL: Zapowiedź

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Previous Page
pl_PL: Poprzednia strona

en: Previous Product ID
pl_PL: Identyfikator poprzedniego produktu

en: Price
pl_PL: Cena

en: Price ID
pl_PL: Identyfikator ceny

en: Price archived.
pl_PL: Cena zarchiwizowana.

en: Price created.
pl_PL: Cena stworzona.

en: Price deleted.
pl_PL: Cena usunięta.

en: Price unarchived.
pl_PL: Cena niearchiwizowana.

en: Prices
pl_PL: Ceny

en: Pricing
pl_PL: cennik

en: Primary Button
pl_PL: Przycisk główny

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Privacy Policy
pl_PL: Polityka prywatności

en: Private
pl_PL: Prywatny

en: Pro
pl_PL: Zawodowiec

en: Processing
pl_PL: Przetwarzanie

en: Processing payment...
pl_PL: Przetwarzanie płatności...

en: Processor
pl_PL: Procesor

en: Product
pl_PL: Produkt

en: Product Access
pl_PL: Dostęp do produktu

en: Product Group
pl_PL: Grupa produktów

en: Product Groups
pl_PL: Grupy produktów

en: Product ID
pl_PL: ID produktu

en: Product Info
pl_PL: Informacje o produkcie

en: Product Name
pl_PL: Nazwa produktu

en: Product Options
pl_PL: Opcje produktu

en: Product Restrictions
pl_PL: Ograniczenia dotyczące produktu

en: Product added.
pl_PL: Produkt dodany.

en: Product archived.
pl_PL: Produkt zarchiwizowany.

en: Product group updated.
pl_PL: Zaktualizowano grupę produktów.

en: Product or subscription is purchased
pl_PL: Zakupiono produkt lub subskrypcję

en: Product purchase is revoked or subscription cancels
pl_PL: Zakup produktu został anulowany lub subskrypcja została anulowana

en: Product removed.
pl_PL: Produkt usunięty.

en: Product restored.
pl_PL: Produkt odrestaurowany.

en: Product updated.
pl_PL: Produkt zaktualizowany.

en: Product(s)
pl_PL: Produkt(y)

en: Products
pl_PL: Produkty

en: Products & Behavior
pl_PL: Produkty i zachowanie

en: Products/Prices
pl_PL: Produkty/Ceny

en: Promotion
pl_PL: Promocja

en: Promotion Code
pl_PL: Kod promocyjny

en: Promotion Codes
pl_PL: Kody promocyjne

en: Promotion code
pl_PL: Kod promocyjny

en: Promotion created.
pl_PL: Utworzono promocję.

en: Promotion updated.
pl_PL: Promocja zaktualizowana.

en: Promotions
pl_PL: Promocje

en: Prorate Charges
pl_PL: Opłaty proporcjonalne

en: Proration
pl_PL: Proporcja

en: Proration Credit
pl_PL: Kredyt proporcjonalny

en: Provide a discount to keep a subscription.
pl_PL: Zapewnij rabat na utrzymanie subskrypcji.

en: Province
pl_PL: Prowincja

en: Public
pl_PL: Publiczny

en: Published In
pl_PL: Opublikowane w

en: Purchase
pl_PL: Zakup

en: Purchase Revoke Behavior
pl_PL: Rezygnacja z zakupu Zachowanie

en: Purchases
pl_PL: Zakupy

en: Purchases syncing happens in both directions. For example, access is automatically revoked during a subscription cancellation or expiration.
pl_PL: Synchronizacja zakupów odbywa się w obu kierunkach. Na przykład dostęp jest automatycznie cofany w przypadku anulowania lub wygaśnięcia subskrypcji.

en: Qatari Riyal
pl_PL: rial katarski

en: Qty
pl_PL: Ilość

en: Quantity
pl_PL: Ilość

en: Quick Actions
pl_PL: Szybkie akcje

en: Radio Text
pl_PL: Tekst radiowy

en: Random Numbers And Letters
pl_PL: Losowe liczby i litery

en: Reason
pl_PL: Powód

en: Recent Orders
pl_PL: ostatnie zamówienia

en: Recommended
pl_PL: Zalecane

en: Recover lost sales with abandoned checkouts.
pl_PL: Odzyskaj utraconą sprzedaż dzięki porzuconym kasom.

en: Recoverable Checkouts
pl_PL: Kasy do odzyskania

en: Recoverable Revenue
pl_PL: Przychód podlegający zwrotowi

en: Recovered
pl_PL: Odzyskany

en: Recovered Before Email Was Sent
pl_PL: Odzyskane przed wysłaniem wiadomości e-mail

en: Recovered Checkouts
pl_PL: Odzyskane kasy

en: Recovered Revenue
pl_PL: Odzyskane przychody

en: Recovery Status
pl_PL: Stan odzyskiwania

en: Redeem By
pl_PL: Odkupić przez

en: Redeemed
pl_PL: Odkupiony

en: Redemption Limits
pl_PL: Limity wykupu

en: Redirect to current URL
pl_PL: Przekierowanie na bieżący adres URL

en: Refund
pl_PL: Refundacja

en: Refund Emails
pl_PL: E-maile o zwrotach

en: Refund Payment
pl_PL: Zwrot płatności

en: Refunded
pl_PL: Zwrócone

en: Refunds
pl_PL: Zwroty pieniędzy

en: Refunds can take 5-10 days to appear on a customer's statement. Processor fees are typically not returned.
pl_PL: Zwroty mogą pojawić się na wyciągu klienta po 5-10 dniach. Opłaty procesorowe zazwyczaj nie są zwracane.

en: Reject the order and show an error.
pl_PL: Odrzuć zamówienie i pokaż błąd.

en: Remaining Payments
pl_PL: Pozostałe płatności

en: Removable
pl_PL: Zdejmowana

en: Remove
pl_PL: Usunąć

en: Remove "Powered By SureCart" in the footer of emails and reciepts/invoices.
pl_PL: Usuń "Powered By SureCart" w stopce e-maili i rachunków/faktur.

en: Remove Plugin Data
pl_PL: Usuń dane wtyczki

en: Remove SureCart Branding
pl_PL: Usuń branding SureCart

en: Renewal Discount
pl_PL: Rabat na odnowienie

en: Renews
pl_PL: Odnawia

en: Renews on
pl_PL: Odnawia się na

en: Repeat Payment Every
pl_PL: Powtarzaj płatność co

en: Repeat payment
pl_PL: Powtórz płatność

en: Repeating
pl_PL: Powtórzenie

en: Replace
pl_PL: Zastępować

en: Reply To Email
pl_PL: Odpowiedz na e-mail

en: Request Comments
pl_PL: Wniosek Uwagi

en: Requested By Customer
pl_PL: Żądane przez klienta

en: Require Upfront Payment Method
pl_PL: Wymagaj metody płatności z góry

en: Require VAT Number
pl_PL: Wymagany numer VAT

en: Required
pl_PL: Wymagane

en: Rest Of The World
pl_PL: Reszta Świata

en: Restore
pl_PL: Przywrócić

en: Restore Subscription
pl_PL: Przywrócenie subskrypcji

en: Restored.
pl_PL: Odrestaurowany.

en: Restrict this coupon
pl_PL: Ogranicz ten kupon

en: Restrictions
pl_PL: Ograniczenia

en: Resume Subscription
pl_PL: Resume Subskrypcja

en: Revenue
pl_PL: Przychód

en: Revenue Recovery Rate
pl_PL: Stopa zwrotu dochodów

en: Reverse order on mobile
pl_PL: Odwrócenie kolejności na telefonie komórkowym

en: Revoke
pl_PL: Unieważnić

en: Revoke Immediately
pl_PL: Cofnąć natychmiast

en: Revoke Purchase After All Payment Retries Fail
pl_PL: Cofnij zakup po nieudanych próbach zapłaty

en: Revoke Purchase(s)
pl_PL: Cofnięcie zakupu(ów)

en: Revoked
pl_PL: Odwołany

en: Romanian Leu
pl_PL: lej rumuński

en: Row Gap
pl_PL: Luka w rzędzie

en: Russian Ruble
pl_PL: Rubel rosyjski

en: Rwandan Franc
pl_PL: frank rwandyjski

en: Saint Helenian Pound
pl_PL: Funt Świętej Heleny

en: Samoan Tala
pl_PL: Samoa Tala

en: Sample Data
pl_PL: Dane przykładowe

en: Saudi Riyal
pl_PL: rial saudyjski

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save Customer
pl_PL: Ratuj klienta

en: Save Group
pl_PL: Zapisz grupę

en: Save License
pl_PL: Zapisz licencję

en: Save Order Bump
pl_PL: Zapisz podbicie zamówienia

en: Save Product
pl_PL: Zapisz produkt

en: Save Settings
pl_PL: Zapisz ustawienia

en: Saved
pl_PL: Zapisane

en: Saved Count
pl_PL: Zapisana liczba

en: Saved Rate
pl_PL: Zapisana stopa

en: Saved Rate By Coupon
pl_PL: Oszczędności według kuponu

en: Saved.
pl_PL: Zapisane.

en: Schedule
pl_PL: Harmonogram

en: Schedule Update
pl_PL: Aktualizacja harmonogramu

en: Scheduled
pl_PL: Zaplanowany

en: Search Abanonded Orders
pl_PL: Wyszukaj porzucone zamówienia

en: Search Carts
pl_PL: Wyszukaj wózki

en: Search Checkout Forms
pl_PL: Wyszukaj formularze płatności

en: Search Coupons
pl_PL: Wyszukaj kupony

en: Search Customers
pl_PL: Wyszukaj klientów

en: Search Invoices
pl_PL: Wyszukaj faktury

en: Search Licenses
pl_PL: Wyszukaj licencje

en: Search Orders
pl_PL: Szukaj zamówień

en: Search Products
pl_PL: Szukaj produktów

en: Search Subscriptions
pl_PL: Wyszukaj subskrypcje

en: Search for a form...
pl_PL: Szukajcie formularza...

en: Search for a price...
pl_PL: Wyszukaj cenę...

en: Search for a product...
pl_PL: Wyszukaj produkt...

en: Search for a user...
pl_PL: Wyszukaj użytkownika...

en: Search for an upgrade group...
pl_PL: Wyszukaj grupę uaktualnień...

en: Search for payment method...
pl_PL: Wyszukaj metodę płatności...

en: Second Email Delay
pl_PL: Drugie opóźnienie e-maila

en: Second email sent when a checkout is abandoned.
pl_PL: Drugi email wysyłany w momencie porzucenia kasy.

en: Secondary Button
pl_PL: Przycisk dodatkowy

en: Sections
pl_PL: Sekcje

en: Select A Customer
pl_PL: Wybierz Klienta

en: Select A Price
pl_PL: Wybierz cenę

en: Select A Product
pl_PL: Wybierz produkt

en: Select All
pl_PL: Wybierz wszystko

en: Select An Integration
pl_PL: Wybierz Integrację

en: Select An Upgrade Group
pl_PL: Wybierz grupę uaktualnień

en: Select Form
pl_PL: Wybierz Formularz

en: Select Theme
pl_PL: Wybierz temat

en: Select Theme (Beta)
pl_PL: Wybierz temat (Beta)

en: Select a checkout form
pl_PL: Wybierz formularz kasowy

en: Select a form
pl_PL: Wybierz formularz

en: Select a price
pl_PL: Wybierz cenę

en: Select a product
pl_PL: Wybierz produkt

en: Select a reason
pl_PL: Wybierz powód

en: Select a user
pl_PL: Wybierz użytkownika

en: Select an Item
pl_PL: Wybierz przedmiot

en: Select an icon
pl_PL: Wybierz ikonę

en: Select an upgrade group
pl_PL: Wybierz grupę uaktualnień

en: Select comment
pl_PL: Wybierz komentarz

en: Select date
pl_PL: Wybierz datę

en: Select many
pl_PL: Wybierz wiele

en: Select one
pl_PL: Wybierz jedną

en: Select some products
pl_PL: Wybierz kilka produktów

en: Send a general order confirmation email to your customers when an order is paid. These emails include a breakdown of the order, and a link to a page where they can download their invoice and receipt.
pl_PL: Wysyłaj ogólne wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia do swoich klientów, gdy zamówienie zostanie opłacone. Te wiadomości zawierają podział zamówienia i link do strony, na której można pobrać fakturę i paragon.

en: Send a general subscription cancellation confirmation email to your customers when subscription canceled.
pl_PL: Wyślij ogólną wiadomość e-mail z potwierdzeniem anulowania subskrypcji do swoich klientów, gdy subskrypcja zostanie anulowana.

en: Send a quick reminder when a refund is created for a customer. These emails contain the amount and payment method being refunded.
pl_PL: Wysyłaj szybkie przypomnienie, gdy tworzony jest zwrot dla klienta. Te e-maile zawierają kwotę i metodę płatności, która jest zwracana.

en: Send a reminder to your subscribers 3 days before their subscription renews.
pl_PL: Wyślij przypomnienie do swoich subskrybentów na 3 dni przed odnowieniem ich subskrypcji.

en: Send an email customers when their subscription renews.
pl_PL: Wyślij klientom wiadomość e-mail, gdy ich subskrypcja zostanie odnowiona.

en: Send an order email to customers even when the order is free.
pl_PL: Wyślij wiadomość e-mail o zamówieniu do klientów, nawet jeśli zamówienie jest wolne.

en: Sender Name
pl_PL: Nazwa nadawcy

en: Sent
pl_PL: Wysłano

en: Sent to customers 3 days before a subscription renews.
pl_PL: Wysyłane do klientów na 3 dni przed odnowieniem subskrypcji.

en: Sent to customers to login to the customer portal without a password.
pl_PL: Wysyłane do klientów w celu zalogowania się do portalu klienta bez hasła.

en: Sent to customers when a charge is refunded.
pl_PL: Wysyłane do klientów, gdy opłata jest zwracana.

en: Sent to customers when a purchase is downloadable or has a license.
pl_PL: Wysyłane do klientów, gdy zakup jest do pobrania lub posiada licencję.

en: Sent to customers when their subscription cancellation.
pl_PL: Wysyłane do klientów w momencie anulowania ich subskrypcji.

en: Sent to customers when their subscription renews.
pl_PL: Wysyłane do klientów w momencie odnowienia ich subskrypcji.

en: Sent to customers when their subscription's payment method fails.
pl_PL: Wysyłane do klientów, gdy metoda płatności ich subskrypcji nie powiedzie się.

en: Sent when a subscription is canceled.
pl_PL: Wysyłane, gdy subskrypcja jest anulowana.

en: Sent when a subscription payment fails.
pl_PL: Wysyłane, gdy płatność za subskrypcję nie powiodła się.

en: Sent when a subscription renews.
pl_PL: Wysyłane w momencie odnowienia subskrypcji.

en: Sent when an order is created.
pl_PL: Wysyłane w momencie tworzenia zamówienia.

en: Sequential
pl_PL: Sekwencyjny

en: Serbian Dinar
pl_PL: serbski dinar

en: Set Rules
pl_PL: Ustalenie zasad

en: Set Up My Store
pl_PL: Skonfiguruj mój sklep

en: Set a custom call to action for the bump.
pl_PL: Ustaw niestandardowe wezwanie do działania dla wypukłości.

en: Set a maximum height
pl_PL: Ustawienie maksymalnej wysokości

en: Set it and forget it.
pl_PL: Ustaw i zapomnij.

en: Set up pricing for your product.
pl_PL: Skonfiguruj ceny dla swojego produktu.

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings Updated.
pl_PL: Ustawienia zaktualizowane.

en: Setup
pl_PL: Organizować coś

en: Seychellois Rupee
pl_PL: rupia seszelska

en: Shipping & Tax Address
pl_PL: Adres wysyłkowy i podatkowy

en: Shipping Address
pl_PL: adres wysyłki

en: Shipping Country
pl_PL: Kraj wysyłki

en: Shortcode
pl_PL: Krótki kod

en: Shortcodes
pl_PL: skróty

en: Should the customer be prompted for additional information?
pl_PL: Czy klient powinien zostać poproszony o dodatkowe informacje?

en: Show %d Archived Prices
pl_PL: Pokaż zarchiwizowane ceny %d

en: Show %d Archived Promotion Codes
pl_PL: Pokaż %d zarchiwizowanych kodów promocyjnych

en: Show Archived
pl_PL: Pokaż zarchiwizowane

en: Show Bump Offer If
pl_PL: Pokaż ofertę podbicia, jeśli

en: Show Currency Code
pl_PL: Pokaż kod waluty

en: Show Icon
pl_PL: Pokaż ikonę

en: Show Label
pl_PL: Pokaż etykietę

en: Show Price Amount
pl_PL: Pokaż kwotę ceny

en: Show a secure lock icon.
pl_PL: Pokaż ikonę bezpiecznego zamka.

en: Show control
pl_PL: Pokaż kontrolę

en: Show icon
pl_PL: Pokaż ikonę

en: Show the "name or company name" field in the form.
pl_PL: Pokaż w formularzu pole "nazwisko lub nazwa firmy".

en: Show total due in button text.
pl_PL: Pokaż całkowitą należność w tekście przycisku.

en: Sierra Leonean Leone
pl_PL: Leone Sierra Leone

en: Sign in to your account
pl_PL: Zaloguj się

en: Simple
pl_PL: Proste

en: Since SureCart's integrations are native, there's no need to worry about the complexity of growing your store.
pl_PL: Ponieważ integracje SureCart są natywne, nie musisz się martwić o złożoność rozwoju sklepu.

en: Singapore Dollar
pl_PL: Dolar singapurski

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Skip Link
pl_PL: Pomiń link

en: Small
pl_PL: Mała

en: Solomon Islands Dollar
pl_PL: Dolar Wysp Salomona

en: Somali Shilling
pl_PL: szyling somalijski

en: Something is wrong with the provided link.
pl_PL: Coś jest nie tak z podanym linkiem.

en: Something went wrong
pl_PL: Coś poszło nie tak

en: Something went wrong.
pl_PL: Coś poszło nie tak.

en: Something went wrong. Please try again.
pl_PL: Coś poszło nie tak. Proszę spróbuj ponownie.

en: Sorry, you are not allowed to edit products.
pl_PL: Przepraszamy, nie masz uprawnień do edytowania produktów.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered form patterns.
pl_PL: Przepraszamy, nie masz uprawnień do przeglądania zarejestrowanych wzorców formularzy.

en: South African Rand
pl_PL: Rand południowoafrykański

en: South Korean Won
pl_PL: Won południowokoreański

en: Spacing
pl_PL: Rozstawienie

en: Spam Protection & Security
pl_PL: Ochrona i bezpieczeństwo przed spamem

en: Sri Lankan Rupee
pl_PL: lankijska rupia

en: Stack on mobile
pl_PL: Stos w telefonie komórkowym

en: Standalone Block Editor
pl_PL: Samodzielny edytor bloków

en: Standalone Block Editor advanced settings.
pl_PL: Zaawansowane ustawienia samodzielnego edytora bloków.

en: Standalone Editor top bar.
pl_PL: Samodzielny górny pasek edytora.

en: Start Order Number At
pl_PL: Początek numeru zamówienia Na

en: Start Plan
pl_PL: Rozpocznij plan

en: Started
pl_PL: Rozpoczęto

en: State
pl_PL: Państwo

en: State Placeholder
pl_PL: Państwo Miejsce

en: State Sales Tax Registrations
pl_PL: Rejestracje państwowego podatku od sprzedaży

en: Statistic
pl_PL: Statystyka

en: Store
pl_PL: Sklep

en: Store Checkout
pl_PL: Kasa sklepowa

en: Store Details
pl_PL: Szczegóły sklepu

en: Store Emails
pl_PL: Przechowywać e-maile

en: Store Language
pl_PL: Język sklepu

en: Store Logo
pl_PL: Logo sklepu

en: Store Name
pl_PL: Nazwa sklepu

en: Store Settings
pl_PL: Ustawienia sklepu

en: Store Tax Settings
pl_PL: Ustawienia podatkowe sklepu

en: Store URL
pl_PL: URL sklepu

en: Stored product metadata
pl_PL: Przechowywane metadane produktów

en: Stripe Fraud Monitoring
pl_PL: Monitorowanie oszustw w Stripe

en: Style
pl_PL: Styl

en: Subscribed to emails
pl_PL: Zasubskrybowano e-maile

en: Subscription
pl_PL: Subskrypcja

en: Subscription Cancellation
pl_PL: Anulowanie subskrypcji

en: Subscription Cancellation Notification
pl_PL: Powiadomienie o anulowaniu subskrypcji

en: Subscription Details
pl_PL: Szczegóły dotyczące subskrypcji

en: Subscription Payment
pl_PL: Płatność za abonament

en: Subscription Payment Failure
pl_PL: Brak płatności za subskrypcję

en: Subscription Recovery
pl_PL: Odzyskiwanie subskrypcji

en: Subscription Recovery Emails
pl_PL: E-maile odzyskiwania subskrypcji

en: Subscription Reminder
pl_PL: Przypomnienie o subskrypcji

en: Subscription Reminder Notifications
pl_PL: Powiadomienia o przypomnieniu o subskrypcji

en: Subscription Renewal
pl_PL: Odnowienie subskrypcji

en: Subscription Renewal Emails
pl_PL: E-maile odnawiające subskrypcję

en: Subscription Saver
pl_PL: Oszczędzanie na subskrypcji

en: Subscription Saver & Cancelation Insights
pl_PL: Oszczędność subskrypcji i wgląd w anulowanie

en: Subscription Saver & Cancellation Insights
pl_PL: Oszczędność na subskrypcji i wgląd w anulowanie subskrypcji

en: Subscription Saver & Insights
pl_PL: Oszczędzanie abonamentu i spostrzeżenia

en: Subscription canceled.
pl_PL: Subskrypcja anulowana.

en: Subscription completed.
pl_PL: Subskrypcja zakończona.

en: Subscription payments fail all the time. Don't leave your recurring revenue to chance - turn on recovery emails to increase your chances of recovering subscriptions with failed payments.
pl_PL: Płatności za subskrypcje ciągle się nie udają. Nie pozostawiaj swoich powtarzających się przychodów przypadkowi - włącz e-maile odzyskiwania, aby zwiększyć szanse na odzyskanie subskrypcji z nieudanymi płatnościami.

en: Subscription plan changed
pl_PL: Plan subskrypcji został zmieniony

en: Subscription restored.
pl_PL: Subskrypcja przywrócona.

en: Subscription resumed.
pl_PL: Subskrypcja została wznowiona.

en: Subscription scheduled for cancelation.
pl_PL: Subskrypcja zaplanowana do anulowania.

en: Subscription updated.
pl_PL: Subskrypcja zaktualizowana.

en: Subscriptions
pl_PL: Abonamenty

en: Subtotal
pl_PL: Suma częściowa

en: Succeeded
pl_PL: Udało się

en: Success Text
pl_PL: Tekst sukcesu

en: Success! Redirecting...
pl_PL: Sukces! Przekierowanie...

en: Summary
pl_PL: Streszczenie

en: SureCart Accountant
pl_PL: Księgowy SureCart

en: SureCart Customer
pl_PL: Klient SureCart

en: SureCart Form
pl_PL: Formularz SureCart

en: SureCart Shop Manager
pl_PL: Kierownik sklepu SureCart

en: SureCart Shop Worker
pl_PL: Pracownik sklepu SureCart

en: SureCart Status
pl_PL: Stan SureCart

en: SureCart eCommerce Platform
pl_PL: Platforma eCommerce SureCart

en: SureCart product object
pl_PL: Obiekt produktu SureCart

en: Surinamese Dollar
pl_PL: dolar surinamski

en: Survey Answers
pl_PL: Odpowiedzi na ankietę

en: Swazi Lilangeni
pl_PL: Lilangeni Suazi

en: Swedish Krona
pl_PL: korona szwedzka

en: Swiss Franc
pl_PL: Frank szwajcarski

en: Switch label
pl_PL: Etykieta przełącznika

en: Switch to live mode.
pl_PL: Przełączenie do trybu na żywo.

en: Switch to test mode.
pl_PL: Przełączyć na tryb testowy.

en: Sync purchases with the plugins you already use.
pl_PL: Synchronizuj zakupy z wtyczkami, których już używasz.

en: São Tomé and Príncipe Dobra
pl_PL: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Dobra

en: Tab Icon
pl_PL: Ikona zakładki

en: Tab Name
pl_PL: Nazwa zakładki

en: Tajikistani Somoni
pl_PL: somoni tadżycki

en: Tanzanian Shilling
pl_PL: szyling tanzański

en: Tax
pl_PL: Podatek

en: Tax Calculation
pl_PL: Obliczanie podatku

en: Tax Collection
pl_PL: Pobór podatków

en: Tax ID
pl_PL: Identyfikator podatkowy

en: Tax Information
pl_PL: Informacje podatkowe

en: Tax Number
pl_PL: Numer identyfikacji podatkowej

en: Tax Rate
pl_PL: Stawka podatku

en: Tax Regions
pl_PL: Regiony podatkowe

en: Tax Registration
pl_PL: Rejestracja podatkowa

en: Tax Zone
pl_PL: Strefa podatkowa

en: Tax disabled.
pl_PL: Podatek wyłączony.

en: Tax enabled.
pl_PL: Podatek włączony.

en: Tax is automatically calculated and applied to orders. Make sure you’re registered with the appropriate tax jurisdictions before enabling tax collection.
pl_PL: Podatek jest automatycznie obliczany i stosowany do zamówień. Przed włączeniem pobierania podatku upewnij się, że jesteś zarejestrowany w odpowiedniej jurysdykcji podatkowej.

en: Tax is included
pl_PL: Podatek jest wliczony w cenę

en: Taxes
pl_PL: podatki

en: Terms
pl_PL: Warunki

en: Terms of Service
pl_PL: Warunki korzystania z usług

en: Test Mode
pl_PL: Tryb testowania

en: Text
pl_PL: Tekst

en: Text Color
pl_PL: Kolor tekstu

en: Text Link
pl_PL: Link tekstowy

en: Thai Baht
pl_PL: baht tajski

en: Thank You Page
pl_PL: Strona z podziękowaniami

en: Thank you for your purchase! Please check your inbox for additional information.
pl_PL: Dziękujemy za zakup! Prosimy o sprawdzenie skrzynki odbiorczej w celu uzyskania dodatkowych informacji.

en: The SureCart model id.
pl_PL: Identyfikator modelu SureCart.

en: The SureCart model name.
pl_PL: Nazwa modelu SureCart.

en: The URL of the brand logo.
pl_PL: Adres URL logo marki.

en: The UUID of the license.
pl_PL: Identyfikator UUID licencji.

en: The UUID of the price.
pl_PL: UUID ceny.

en: The amount of times a single customer use the renewal discount.
pl_PL: Ilość razy, kiedy jeden klient korzysta z rabatu na odnowienie.

en: The associated Canadian tax identifier.
pl_PL: Powiązany kanadyjski identyfikator podatkowy.

en: The associated EU tax identifier.
pl_PL: Powiązany identyfikator podatkowy UE.

en: The associated address.
pl_PL: Powiązany adres.

en: The associated subscription will also be cancelled.
pl_PL: Związana z tym subskrypcja również zostanie anulowana.

en: The associated tax identifier.
pl_PL: Powiązany identyfikator podatkowy.

en: The associated tax zone.
pl_PL: Powiązana strefa podatkowa.

en: The brand color.
pl_PL: Kolor marki.

en: The checkout id for the checkout.
pl_PL: Identyfikator kasy dla kasy.

en: The compare at price must be greater than the price.
pl_PL: Cena do porównania musi być większa niż cena.

en: The conditions that will filter this bump to be recommeneded. Accepted keys are price_ids, product_ids, and product_group_ids with array values.
pl_PL: Zalecane są warunki, które będą filtrować to uderzenie. Akceptowane klucze to price_ids, product_ids i product_group_ids z wartościami tablicowymi.

en: The content for the object.
pl_PL: Zawartość dla obiektu.

en: The currency for the session.
pl_PL: Waluta sesji.

en: The current notification status for this abandonded checkout, which can be one of not_sent, scheduled, or sent.
pl_PL: Bieżący stan powiadomienia dla tej porzuconej realizacji zakupu, który może mieć wartość niewysłane, zaplanowane lub wysłane.

en: The current status of this abandonded checkout, which can be one of not_notified, notified, or recovered.
pl_PL: Bieżący stan tej porzuconej realizacji zakupu, który może być następujący: not_notified, notified lub odzyskany.

en: The customer for the checkout.
pl_PL: Klient do kasy.

en: The customer for the session.
pl_PL: Klientka na sesję.

en: The customer id for the order.
pl_PL: Identyfikator klienta dla zamówienia.

en: The customer-facing label for this cancellation reason.
pl_PL: Etykieta skierowana do klienta dla tego powodu anulowania.

en: The default currency for new products.
pl_PL: Domyślna waluta dla nowych produktów.

en: The default currency for the account.
pl_PL: Domyślna waluta konta.

en: The default footer for invoices and receipts.
pl_PL: Domyślna stopka dla faktur i paragonów.

en: The default footer that is shown on all order statements (i.e. invoices and receipts).
pl_PL: Domyślna stopka wyświetlana na wszystkich zestawieniach zamówień (tj. fakturach i paragonach).

en: The default memo for invoices and receipts.
pl_PL: Domyślna notatka dla faktur i paragonów.

en: The default memo that is shown on all order statements (i.e. invoices and receipts).
pl_PL: Domyślna notatka wyświetlana na wszystkich zestawieniach zamówień (tj. fakturach i paragonach).

en: The description of this payment method that will be shown in the checkout.
pl_PL: Opis tej metody płatności, który będzie widoczny w kasie.

en: The discount for the session.
pl_PL: Rabat na sesję.

en: The easiest thing you can do to increase subscription revenue.
pl_PL: Najprostsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zwiększyć przychody z subskrypcji.

en: The email address that will be shown to customers for support, on invoices, etc.
pl_PL: Adres e-mail, który będzie wyświetlany klientom w celu uzyskania pomocy, na fakturach itp.

en: The end of the date range to query.
pl_PL: Koniec zakresu dat do zapytania.

en: The fallback tax rate to use for checkouts when a specific tax registration is not found.
pl_PL: Rezerwowa stawka podatkowa do użycia dla kas, gdy nie zostanie znaleziona konkretna rejestracja podatkowa.

en: The from name to use when sending emails to customers.
pl_PL: Nazwa nadawcy używana podczas wysyłania wiadomości e-mail do klientów.

en: The instructions that you want your customers to follow to pay for an order. These instructions are shown on the confirmation page after a customer completes the checkout.
pl_PL: Instrukcje, które chcesz, aby Twoi klienci wykonali, aby zapłacić za zamówienie. Te instrukcje są wyświetlane na stronie potwierdzenia po tym, jak klient ukończy kasę.

en: The integration has been removed or is unavailable.
pl_PL: Integracja została usunięta lub jest niedostępna.

en: The interval to group statistics on – one of hour, day, week, month, or year.
pl_PL: Interwał do grupowania statystyk – godzina, dzień, tydzień, miesiąc lub rok.

en: The language that will be used for all customer notifications. Current available locales are de, en, es, and fr.
pl_PL: Język, który będzie używany we wszystkich powiadomieniach dla klientów. Obecnie dostępne języki to de, en, es i fr.

en: The language used for notifications, invoices, etc.
pl_PL: Język używany w powiadomieniach, fakturach itp.

en: The line items for the session.
pl_PL: Elementy zamówienia dla sesji.

en: The maximum price must be greater than the minimum price.
pl_PL: Cena maksymalna musi być wyższa od ceny minimalnej.

en: The maximum price must be smaller.
pl_PL: Maksymalna cena musi być mniejsza.

en: The minimum price must be smaller.
pl_PL: Cena minimalna musi być mniejsza.

en: The model to get integration providers for.
pl_PL: Model, dla którego należy uzyskać dostawców integracji.

en: The name of the account.
pl_PL: Nazwa konta.

en: The name of this activation.
pl_PL: Nazwa tej aktywacji.

en: The name of your store will be visible to customers, so you should use a name that is recognizable and identifies your store to your customers.
pl_PL: Nazwa Twojego sklepu będzie widoczna dla klientów, dlatego powinieneś użyć nazwy, która jest rozpoznawalna i identyfikuje Twój sklep dla klientów.

en: The number of times a single customer can use this coupon.
pl_PL: Ilość razy jeden klient może użyć tego kuponu.

en: The page of items you want returned.
pl_PL: Strona przedmiotów, które chcesz zwrócić.

en: The pattern category slugs.
pl_PL: Ślimaki z kategorii wzorców.

en: The pattern content.
pl_PL: Treść wzoru.

en: The pattern detailed description.
pl_PL: Szczegółowy opis wzoru.

en: The pattern keywords.
pl_PL: Słowa kluczowe wzorca.

en: The pattern name.
pl_PL: Nazwa wzoru.

en: The pattern title, in human readable format.
pl_PL: Tytuł wzorca w formacie czytelnym dla człowieka.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
pl_PL: Szerokość rzutni wzoru dla podglądu insertera.

en: The phone number that will be shown to customers for support, on invoices, etc.
pl_PL: Numer telefonu, który będzie pokazywany klientom w celu uzyskania pomocy, na fakturach itp.

en: The prefix that is added to all order numbers. Must be between 3-12 characters and only include letters.
pl_PL: Prefiks dodawany do wszystkich numerów zamówień. Musi mieć od 3 do 12 znaków i zawierać tylko litery.

en: The price cannot be blank.
pl_PL: Cena nie może być pusta.

en: The price is already being used in subscriptions or checkout sessions. Please archive the price and create another one.
pl_PL: Cena jest już używana w subskrypcjach lub sesjach zakupu. Zarchiwizuj cenę i utwórz inną.

en: The prices in this checkout session have changed. Please recheck it before submitting again.
pl_PL: Ceny w tej sesji płatności uległy zmianie. Sprawdź go ponownie przed ponownym przesłaniem.

en: The priority of this bump in relation to other bumps. Must be in the range of 1 - 5.
pl_PL: Priorytet tego uderzenia w stosunku do innych uderzeń. Musi mieścić się w zakresie od 1 do 5.

en: The priority of this bump in relation to other bumps. The higher the number, the higher the priority.
pl_PL: Priorytet tego uderzenia w stosunku do innych uderzeń. Im wyższy numer, tym wyższy priorytet.

en: The product image must be an image.
pl_PL: Obraz produktu musi być obrazem.

en: The prompt that will appear when you request more information.
pl_PL: Monit, który zostanie wyświetlony, gdy użytkownik zażąda więcej informacji.

en: The provider is not installed or unavailable.
pl_PL: Dostawca nie jest zainstalowany lub niedostępny.

en: The query to be used for full text search of this collection.
pl_PL: Zapytanie, które ma być używane do wyszukiwania pełnotekstowego w tej kolekcji.

en: The refund amount is greater than the refundable amount.
pl_PL: Kwota zwrotu jest wyższa niż kwota podlegająca zwrotowi.

en: The reply-to email address to use when sending emails to customers.
pl_PL: Adres zwrotny używany podczas wysyłania wiadomości e-mail do klientów.

en: The start of the date range to query.
pl_PL: Początek zakresu dat do zapytania.

en: The terms of service link that is shown to customers on the customer portal.
pl_PL: Łącze do warunków usługi wyświetlane klientom w portalu klienta.

en: The this is the space between the rows of form elements.
pl_PL: Jest to przestrzeń pomiędzy rzędami elementów formularza.

en: The type of number to use for orders – one of sequential or token.
pl_PL: Typ numeru, który ma być używany do zleceń – sekwencyjny lub tokenowy.

en: The unique identifier for this activation. For example a URL, a machine fingerprint, etc.
pl_PL: Unikalny identyfikator tej aktywacji. Na przykład adres URL, odcisk palca maszyny itp.

en: The user could not be found.
pl_PL: Nie można znaleźć użytkownika.

en: The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
pl_PL: Nazwa użytkownika <strong> %s </strong> nie jest zarejestrowana w tej witrynie. Jeśli nie masz pewności co do swojej nazwy użytkownika, spróbuj podać adres e-mail.

en: The website that will be shown to customers for support, on invoices, etc.
pl_PL: Witryna, która będzie wyświetlana klientom w celu uzyskania pomocy, na fakturach itp.

en: There are no cancellation reasons for this period.
pl_PL: W tym okresie nie ma powodów do odwołania.

en: There are no processors to make the payment. Please contact us for assistance.
pl_PL: Nie ma procesorów, aby dokonać płatności. Prosimy o kontakt w celu uzyskania pomocy.

en: There are no transactions
pl_PL: Nie ma żadnych transakcji

en: There is no account with that username or email address.
pl_PL: Nie ma konta o tej nazwie użytkownika lub adresie e-mail.

en: There were some validation errors.
pl_PL: Wystąpiły błędy weryfikacji.

en: These are the emails that are sent to you and other team members of this store.
pl_PL: Są to wiadomości e-mail, które są wysyłane do Ciebie i innych członków zespołu tego sklepu.

en: Third (final) email sent when a checkout is abandoned.
pl_PL: Trzeci (ostatni) email wysyłany w momencie porzucenia kasy.

en: This Month
pl_PL: Ten miesiąc

en: This Week
pl_PL: W tym tygodniu

en: This adds a field that is invisible to users, but visible to bots in an attempt to trick them into filling it out.
pl_PL: To dodaje pole, które jest niewidoczne dla użytkowników, ale widoczne dla botów, próbując oszukać je, aby je wypełnić.

en: This appears in the memo area of your invoices and receipts.
pl_PL: Pojawia się on w obszarze notatek na fakturach i rachunkach.

en: This can slightly increase page load speed, but may require you to enable CORS headers for .js files on your CDN. Please check your checkout forms after you enable this option in a private browser window.
pl_PL: Może to nieznacznie zwiększyć szybkość ładowania strony, ale może wymagać włączenia nagłówków CORS dla plików .js w Twojej sieci CDN. Sprawdź swoje formularze kasy po włączeniu tej opcji w prywatnym oknie przeglądarki.

en: This color will be used for the main button color, links, and various UI elements.
pl_PL: Ten kolor będzie używany dla koloru głównego przycisku, linków i różnych elementów UI.

en: This column count exceeds the recommended amount and may cause visual breakage.
pl_PL: Ta liczba kolumn przekracza zalecaną ilość i może powodować pęknięcia wizualne.

en: This coupon code is invalid.
pl_PL: Ten kod kuponu jest nieprawidłowy.

en: This coupon has expired.
pl_PL: Ten kupon wygasł.

en: This coupon is for a different currency and cannot be applied.
pl_PL: Ten kupon dotyczy innej waluty i nie można go zastosować.

en: This coupon is not valid. Please double-check it and try again.
pl_PL: Ten kupon jest nieważny. Sprawdź to jeszcze raz i spróbuj ponownie.

en: This coupon will not be usable and all unsaved changes will be lost.
pl_PL: Ten kupon nie będzie można wykorzystać, a wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: This customer's most recent checkout that has been abandoned.
pl_PL: Ostatnia transakcja tego klienta, która została porzucona.

en: This discount code does not apply to this currency.
pl_PL: Ten kod rabatowy nie dotyczy tej waluty.

en: This discount code will not be usable and all unsaved changes will be lost.
pl_PL: Tego kodu rabatowego nie będzie można użyć, a wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: This doesn't match
pl_PL: To nie pasuje

en: This download cannot be removed or archived when it is set as the current release.
pl_PL: Tego pobrania nie można usunąć ani zarchiwizować, jeśli jest ustawione jako bieżąca wersja.

en: This form has been deleted or is unavailable.
pl_PL: Ten formularz został usunięty lub jest niedostępny.

en: This form is not available or has been deleted.
pl_PL: Ten formularz jest niedostępny lub został usunięty.

en: This information helps customers recognize your business and contact you when necessary. It will be visible on invoices/receipts and any emails that need to be CAN-SPAM compliant (i.e. abandoned order emails).
pl_PL: Informacje te pomagają klientom rozpoznać Twoją firmę i skontaktować się z Tobą w razie potrzeby. Będą one widoczne na fakturach/pokwitowaniach i wszelkich e-mailach, które muszą być zgodne z CAN-SPAM (np. e-maile o porzuconych zamówieniach).

en: This is a physical product
pl_PL: To jest produkt fizyczny

en: This is a unique identifier for the license. For example, a website url.
pl_PL: Jest to unikalny identyfikator licencji. Na przykład adres URL witryny.

en: This is also displayed on your invoices, receipts and emails.
pl_PL: Jest to również widoczne na Twoich fakturach, paragonach i e-mailach.

en: This is an internal name for your coupon. This is not visible to customers.
pl_PL: To jest wewnętrzna nazwa Twojego kuponu. Nie jest to widoczne dla klientów.

en: This is displayed in the UI and in notifications.
pl_PL: Jest to wyświetlane w UI oraz w powiadomieniach.

en: This is not a valid coupon code
pl_PL: To nie jest prawidłowy kod kuponu

en: This is not included in the list.
pl_PL: Tego nie ma na liście.

en: This is not shown to the customer, but is used help you identify the group.
pl_PL: Nie jest to pokazywane klientowi, ale pomaga zidentyfikować grupę.

en: This is reserved.
pl_PL: To jest zarezerwowane.

en: This is the current release zip of your software.
pl_PL: To jest bieżąca wersja ZIP twojego oprogramowania.

en: This is the price for the bump.
pl_PL: To jest cena za bubel.

en: This license has not been activated.
pl_PL: Ta licencja nie została aktywowana.

en: This limit applies across customers so it won't prevent a single customer from redeeming multiple times.
pl_PL: Ten limit dotyczy wszystkich klientów, więc nie uniemożliwi jednemu klientowi wielokrotnej realizacji.

en: This payment method cannot be used for subscriptions.
pl_PL: Ta metoda płatności nie może być stosowana w przypadku subskrypcji.

en: This prefix is too long. Please enter a shorter prefix.
pl_PL: Ten prefiks jest za długi. Wprowadź krótszy prefiks.

en: This prefix is too short. Please enter a longer prefix.
pl_PL: Ten prefiks jest za krótki. Wprowadź dłuższy prefiks.

en: This price is currently being used in subscriptions or checkout sessions. Please archive the price and create another one.
pl_PL: Ta cena jest obecnie używana w subskrypcjach lub sesjach zakupu. Zarchiwizuj cenę i utwórz inną.

en: This product has prices that are currently being used. Please archive the product instead if it is not already archived.
pl_PL: Ten produkt ma ceny, które są obecnie używane. Zamiast tego zarchiwizuj produkt, jeśli nie został jeszcze zarchiwizowany.

en: This product is no longer purchaseable.
pl_PL: Tego produktu nie można już kupić.

en: This promotion code already exists. Please archive the old code or use a different code.
pl_PL: Ten kod promocyjny już istnieje. Zarchiwizuj stary kod lub użyj innego kodu.

en: This should be your live storefront URL.
pl_PL: To powinien być adres URL Twojego sklepu na żywo.

en: This trigger will be fired when a purchase is unrevoked.
pl_PL: Ten wyzwalacz zostanie uruchomiony, gdy zakup zostanie cofnięty.

en: This trigger will be fired when a subscription cancels after failed payment or by customer request, or when the purchase is manually revoked by the merchant.
pl_PL: Ten wyzwalacz zostanie uruchomiony, gdy subskrypcja zostanie anulowana po nieudanej płatności lub na żądanie klienta, lub gdy zakup zostanie ręcznie anulowany przez sprzedawcę.

en: This trigger will be fired when a subscription plan is changed to something else.
pl_PL: Ten wyzwalacz zostanie uruchomiony, gdy plan subskrypcji zostanie zmieniony na inny.

en: This trigger will be fired when someone first purchases a product.
pl_PL: Ten wyzwalacz zostanie uruchomiony, gdy ktoś po raz pierwszy kupi produkt.

en: This user could not be found.
pl_PL: Nie można znaleźć tego użytkownika.

en: This user is already linked to a customer.
pl_PL: Ten użytkownik jest już powiązany z klientem.

en: This user is not a customer.
pl_PL: Ten użytkownik nie jest klientem.

en: This will load stripe.js on every page to help with Fraud monitoring.
pl_PL: Spowoduje to załadowanie stripe.js na każdej stronie, aby pomóc w monitorowaniu Fraud.

en: This will save any changes on the page. Do you want to save your changes?
pl_PL: Spowoduje to zapisanie wszelkich zmian na stronie. Czy chcesz zachować zmiany?

en: Three Weeks
pl_PL: Trzy tygodnie

en: Three columns; equal split
pl_PL: Trzy kolumny; równy podział

en: Three columns; wide center column
pl_PL: Trzy kolumny; szeroka kolumna środkowa

en: Time Period
pl_PL: Okres czasu

en: Time Zone
pl_PL: Strefa czasowa

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: To add some default checkout products, click the "Add Products" button.
pl_PL: Aby dodać kilka domyślnych produktów kasowych, kliknij przycisk "Dodaj produkty".

en: To add some products "Add Products" button.
pl_PL: Aby dodać jakieś produkty "Dodaj produkty" przycisk.

en: To adjust your abandoned checkout notifications,
pl_PL: Aby dostosować powiadomienia o porzuconych transakcjach,

en: To charge tax, please set up your tax information on the settings page.
pl_PL: Aby naliczyć podatek, skonfiguruj informacje podatkowe na stronie ustawień.

en: To get your Recaptcha keys
pl_PL: Aby uzyskać klucze Recaptcha

en: To sync purchases of this product, add an integration.
pl_PL: Aby zsynchronizować zakupy tego produktu, dodaj integrację.

en: Today
pl_PL: Dzisiaj

en: Toggle Coupon Archive
pl_PL: Przełącz archiwum kuponów

en: Toggle Product Archive
pl_PL: Przełącz Archiwum produktów

en: Tongan Paʻanga
pl_PL: Tonga Paʻanga

en: Too long.
pl_PL: Za długo.

en: Too short.
pl_PL: Zbyt krótki.

en: Top Offset
pl_PL: Przesunięcie górne

en: Top level metrics for the product.
pl_PL: Wskaźniki najwyższego poziomu dla produktu.

en: Total
pl_PL: Całkowity

en: Total Cancellation Attempts
pl_PL: Próby anulowania ogółem

en: Total Due
pl_PL: Całkowita należność

en: Total Due Today
pl_PL: Suma należna na dzień dzisiejszy

en: Total Lost
pl_PL: Łącznie utracone

en: Total Lost Cancellations
pl_PL: Całkowita liczba utraconych odwołań

en: Total Recoverable Checkouts
pl_PL: Całkowite wypłaty do odzyskania

en: Total Saved By Coupon
pl_PL: Suma zaoszczędzona dzięki kuponowi

en: Total Saved Count
pl_PL: Całkowita liczba zapisanych

en: Total recoverable revenue
pl_PL: Całkowity dochód do odzyskania

en: Total recovered checkouts
pl_PL: Łączna liczba odzyskanych kas

en: Total recovered revenue
pl_PL: Całkowity odzyskany przychód

en: Tracking Confirmation
pl_PL: Potwierdzenie śledzenia

en: Trial
pl_PL: Próba

en: Trial ends on
pl_PL: Próba kończy się w dniu

en: Trialing
pl_PL: Próby

en: Trinidad and Tobago Dollar
pl_PL: Dolar Trynidadu i Tobago

en: Turkish Lira
pl_PL: Lira turecka

en: Turn on abandoned cart for your store.
pl_PL: Włącz porzucony koszyk w swoim sklepie.

en: TutorLMS Course
pl_PL: Kurs TutorLMS

en: Tutorial
pl_PL: Instruktaż

en: Two Column
pl_PL: Dwie kolumny

en: Two Weeks
pl_PL: Dwa tygodnie

en: Two columns; equal split
pl_PL: Dwie kolumny; równy podział

en: Two columns; one-third, two-thirds split
pl_PL: Dwie kolumny; jedna trzecia, dwie trzecie podzielone

en: Two columns; two-thirds, one-third split
pl_PL: Dwie kolumny; dwie trzecie, jedna trzecia podzielona

en: Type
pl_PL: Typ

en: Type of object (Account)
pl_PL: Rodzaj obiektu (Konto)

en: Type of object (Settings)
pl_PL: Rodzaj obiektu (Ustawienia)

en: Type of object (bump)
pl_PL: Rodzaj obiektu (wypukłość)

en: UK VAT
pl_PL: podatek VAT w Wielkiej Brytanii

en: Ugandan Shilling
pl_PL: szyling ugandyjski

en: Ukrainian Hryvnia
pl_PL: Hrywna ukraińska

en: Un-Archive
pl_PL: Anuluj archiwizację

en: Un-Archive %s? This will make the coupon useable again.
pl_PL: Cofnąć archiwizację %s ? Dzięki temu kupon będzie ponownie użyteczny.

en: Un-Archive %s? This will make the product purchaseable again.
pl_PL: Cofnąć archiwizację %s ? Dzięki temu produkt będzie ponownie dostępny do zakupu.

en: Un-Archive this bump? This will make the product purchaseable again.
pl_PL: Cofnąć archiwizację tego guza? Dzięki temu produkt będzie ponownie dostępny do zakupu.

en: Un-Archive this price? This will make the product purchaseable again.
pl_PL: Cofnąć archiwizację tej ceny? Dzięki temu produkt będzie ponownie dostępny do zakupu.

en: Unapprove
pl_PL: Odrzuć

en: Uninstall
pl_PL: Odinstaluj

en: Unique identifier for the object.
pl_PL: Unikalny identyfikator obiektu.

en: United Arab Emirates Dirham
pl_PL: Dirham Zjednoczonych Emiratów Arabskich

en: United Kingdom
pl_PL: Zjednoczone Królestwo

en: United States
pl_PL: Stany Zjednoczone

en: United States Dollar
pl_PL: Dolar amerykański

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Unlimited Usage
pl_PL: Nieograniczone użycie

en: Unlock revenue boosting features when you upgrade to Pro!
pl_PL: Odblokuj funkcje zwiększające przychody po przejściu na wersję Pro!

en: Unlock revenue boosting features when you upgrade your plan!
pl_PL: Odblokuj funkcje zwiększające przychody po uaktualnieniu swojego planu!

en: Unrevoke
pl_PL: Cofnij

en: Unselect All
pl_PL: Nie wybieraj wszystkich

en: Untitled Form
pl_PL: Forma bez tytułu

en: Unverified
pl_PL: Niesprawdzony

en: Upcoming
pl_PL: Nadchodzące

en: Upcoming Billing Period
pl_PL: Najbliższy okres rozliczeniowy

en: Update
pl_PL: Aktualizacja

en: Update Account Details
pl_PL: Aktualizacja danych konta

en: Update Amount
pl_PL: Kwota aktualizacji

en: Update Billing Details
pl_PL: Aktualizacja danych do faktury

en: Update Coupon
pl_PL: Zaktualizuj kupon

en: Update Immediately
pl_PL: Natychmiastowa aktualizacja

en: Update Link
pl_PL: Link do aktualizacji

en: Update Password
pl_PL: Aktualizacja hasła

en: Update Payment Method
pl_PL: Aktualizacja metody płatności

en: Update Plan
pl_PL: Plan aktualizacji

en: Update Subscription
pl_PL: Aktualizacja subskrypcji

en: Update Your Connection
pl_PL: Zaktualizuj swoje połączenie

en: Update canceled.
pl_PL: Aktualizacja odwołana.

en: Update your api token to change or update the connection to SureCart.
pl_PL: Zaktualizuj swój token interfejsu API, aby zmienić lub zaktualizować połączenie z SureCart.

en: Updated
pl_PL: Zaktualizowano

en: Upgrade
pl_PL: Aktualizacja

en: Upgrade Group
pl_PL: Grupa aktualizacji

en: Upgrade Groups
pl_PL: Grupy aktualizacji

en: Upgrade This Store
pl_PL: Uaktualnij ten sklep

en: Upgrade Your Plan
pl_PL: Zaktualizuj swój plan

en: Upgrade behavior. Either pending or immediate.
pl_PL: Ulepsz zachowanie. Oczekujące lub natychmiastowe.

en: Upgrades Happen
pl_PL: Aktualizacje się zdarzają

en: Upgrades, Downgrades, and Cancellations
pl_PL: Aktualizacje, obniżenia i anulacje

en: Upload Media
pl_PL: Prześlij multimedia

en: Url Slug
pl_PL: Slug Url

en: Uruguayan Peso
pl_PL: peso urugwajskie

en: Usage
pl_PL: Stosowanie

en: Usage Limit
pl_PL: Limit użytkowania

en: Usage limit per coupon
pl_PL: Limit wykorzystania na kupon

en: Usage limit per customer
pl_PL: Limit użytkowania na klienta

en: Use JavaScript ESM Loader
pl_PL: Użyj JavaScript ESM Loader

en: Use a compact address if possible
pl_PL: Jeśli to możliwe, użyj kompaktowego adresu

en: Use these settings to configure how notifications are sent to your customers.
pl_PL: Użyj tych ustawień, aby skonfigurować sposób wysyłania powiadomień do klientów.

en: User connected.
pl_PL: Użytkownik podłączony.

en: User disconnected.
pl_PL: Użytkownik rozłączył się.

en: Users must redeem this coupon by:
pl_PL: Użytkownicy muszą zrealizować ten kupon poprzez:

en: Uses
pl_PL: Używa

en: VAT Number Verification Failure
pl_PL: Niepowodzenie w weryfikacji numeru VAT

en: VAT Registration
pl_PL: Rejestracja VAT

en: Valid
pl_PL: Ważny

en: Valid until %s
pl_PL: Ważny do %s

en: Validation failed
pl_PL: Weryfikacja nie powiodła się

en: Validity
pl_PL: Ważność

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Version %s
pl_PL: Wersja %s

en: Vietnamese Đồng
pl_PL: wietnamski Đồng

en: View
pl_PL: Pogląd

en: View Abandoned Checkout
pl_PL: Wyświetl porzuconą kasę

en: View All
pl_PL: Pokaż wszystkie

en: View Cart
pl_PL: Zobacz Koszyk

en: View Checkout
pl_PL: Wyświetl kasę

en: View Checkout Form
pl_PL: Zobacz formularz kasy

en: View Customer
pl_PL: Zobacz klienta

en: View Invoice
pl_PL: Widok faktury

en: View License
pl_PL: Zobacz licencję

en: View Order
pl_PL: Zobacz zamówienie

en: View Product
pl_PL: Zobacz produkt

en: View Transactions
pl_PL: Wyświetl transakcje

en: View all
pl_PL: Zobacz wszystkie

en: View charge on
pl_PL: Zobacz ładowanie włączone

en: We are currently working on our Pro features. Please check back once we release new revenue and time saving features.
pl_PL: Obecnie pracujemy nad naszymi funkcjami Pro. Sprawdź ponownie, gdy udostępnimy nowe funkcje oszczędzania czasu i przychodów.

en: We were unable to issue a refund with this payment processor. Please check with your payment processor and try issuing the refund directly through the processor.
pl_PL: Nie udało nam się dokonać zwrotu za pomocą tego procesora płatności. Skontaktuj się z podmiotem przetwarzającym płatności i spróbuj dokonać zwrotu bezpośrednio za pośrednictwem podmiotu przetwarzającego.

en: Website
pl_PL: Strona internetowa

en: Week
pl_PL: Tydzień

en: Weekly
pl_PL: Co tydzień

en: Welcome to SureCart!
pl_PL: Witamy w SureCart!

en: West African Cfa Franc
pl_PL: Frank Cfa z Afryki Zachodniej

en: What are Invoices?
pl_PL: Czym są faktury?

en: What are Upgrade Groups?
pl_PL: Czym są grupy uaktualnień?

en: When a cancellation happens immediately, the subscription is canceled right away. When a cancellation happens at the billing period end, the subscription remains active until the end of the current billing period.
pl_PL: Gdy anulowanie następuje natychmiast, subskrypcja jest od razu anulowana. Gdy anulowanie następuje na koniec okresu rozliczeniowego, subskrypcja pozostaje aktywna do końca bieżącego okresu rozliczeniowego.

en: When an upgrade or downgrade happens immediately, a prorated invoice will be generated and paid. If the invoice payment fails, the subscription will not be updated. In the case of a downgrade, the invoice will likely have a $0 balance and a credit may be applied to the customer. When an upgrade or downgrade happens at the next billing period, the subscription won't be updated until the next payment date.
pl_PL: Gdy aktualizacja lub downgrade następuje natychmiast, zostanie wygenerowana i opłacona faktura proporcjonalna. Jeśli faktura nie zostanie opłacona, subskrypcja nie zostanie zaktualizowana. W przypadku obniżenia wersji, faktura będzie miała prawdopodobnie saldo 0 USD, a klient może otrzymać kredyt. Jeśli aktualizacja lub obniżenie wersji nastąpi w następnym okresie rozliczeniowym, subskrypcja nie zostanie zaktualizowana aż do następnej daty płatności.

en: When do you want to cancel the subscription?
pl_PL: Kiedy chcesz anulować subskrypcję?

en: When should we offer the discount?
pl_PL: Kiedy powinniśmy zaoferować zniżkę?

en: Whether or not a payment method should be required for subscriptions that have an initial period amount of $0 (free trial or coupon). This is useful if you want to offer a "no credit card required" free trials.
pl_PL: Czy metoda płatności powinna być wymagana dla subskrypcji, które mają początkową kwotę okresu 0 USD (darmowa próba lub kupon). Jest to przydatne, jeśli chcesz zaoferować bezpłatne próby "bez karty kredytowej".

en: Whether or not customers can cancel subscriptions from the customer portal.
pl_PL: Czy klienci mogą anulować subskrypcje z portalu klienta.

en: Whether or not customers can change subscription quantities from the customer portal.
pl_PL: Czy klienci mogą zmieniać ilości subskrypcji z poziomu portalu klienta.

en: Whether or not customers can make subscription changes from the customer portal.
pl_PL: Czy klienci mogą wprowadzać zmiany subskrypcji z poziomu portalu klienta.

en: Whether or not this bump is currently enabled and being shown to customers.
pl_PL: Czy to podbicie jest obecnie włączone i czy jest wyświetlane klientom.

en: Whether to get archived products or not.
pl_PL: Czy otrzymać zarchiwizowane produkty, czy nie.

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: WordPress User
pl_PL: Użytkownik WordPressa

en: Wrong length.
pl_PL: Niewłaściwa długość.

en: Year
pl_PL: Rok

en: Yearly
pl_PL: Rocznie

en: Yemeni Rial
pl_PL: rial jemeński

en: Yesterday
pl_PL: Wczoraj

en: You are already collecting tax for this zone.
pl_PL: Odbierasz już podatek za tę strefę.

en: You are not a live mode customer.
pl_PL: Nie jesteś klientem trybu live.

en: You are not a test mode customer.
pl_PL: Nie jesteś klientem trybu testowego.

en: You are not currently a customer.
pl_PL: Nie jesteś obecnie klientem.

en: You can find this on your google Recaptcha dashboard.
pl_PL: Możesz to znaleźć na pulpicie nawigacyjnym google Recaptcha.

en: You can only apply this offer once.
pl_PL: Możesz skorzystać z tej oferty tylko raz.

en: You cannot add a one-time product to a subscription.
pl_PL: Nie możesz dodać jednorazowego produktu do subskrypcji.

en: You cannot currently add a payment method. Please contact us for support.
pl_PL: Obecnie nie można dodać metody płatności. Prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania wsparcia.

en: You cannot delete this media item because it is currently being used.
pl_PL: Nie możesz usunąć tego elementu multimedialnego, ponieważ jest on aktualnie używany.

en: You cannot enable EU Micro Exemption if your address is outside of the EU.
pl_PL: Nie możesz włączyć mikrowyłączenia UE, jeśli Twój adres znajduje się poza UE.

en: You cannot enable abandoned checkouts until you have updated your business contact address. Please add an address to your store branding.
pl_PL: Nie możesz włączyć porzuconych kas, dopóki nie zaktualizujesz swojego służbowego adresu kontaktowego. Dodaj adres do brandingu swojego sklepu.

en: You cannot enable taxes unless a valid tax address is provided
pl_PL: Nie możesz włączyć podatków, jeśli nie zostanie podany prawidłowy adres podatkowy

en: You do not have permission do this.
pl_PL: Nie masz uprawnień, aby to zrobić.

en: You do not have permission to do this.
pl_PL: Nie masz na to pozwolenia.

en: You don't have any country-specific VAT registrations. If you're registered under one-stop shop then you don't need to create country-specific tax registrations. If you're not, add a tax registration to start collecting tax.
pl_PL: Nie masz żadnych rejestracji VAT dla poszczególnych krajów. Jeśli jesteś zarejestrowany w systemie one-stop shop, to nie musisz tworzyć rejestracji podatkowych specyficznych dla danego kraju. Jeśli nie, dodaj rejestrację podatkową, aby rozpocząć pobieranie podatku.

en: You don't have any orders.
pl_PL: Nie masz żadnych zamówień.

en: You don't have any survey answers. Please add at least one to collect cancellation feedback.
pl_PL: Nie masz żadnych odpowiedzi w ankiecie. Proszę dodać przynajmniej jedną, aby zebrać informacje zwrotne dotyczące rezygnacji.

en: You don't have any tax registrations. Add a tax registration to start collecting tax.
pl_PL: Nie posiadasz żadnej rejestracji podatkowej. Dodaj rejestrację podatkową, aby rozpocząć pobieranie podatku.

en: You have already requested a code in the last 60 seconds. Please wait before requesting again.
pl_PL: Prosiłeś już o kod w ciągu ostatnich 60 sekund. Poczekaj, zanim poprosisz ponownie.

en: You have not been charged for this order.
pl_PL: Nie pobrano opłaty za to zamówienie.

en: You have unsaved changes. If you proceed, they will be lost.
pl_PL: Masz niezapisane zmiany. Jeśli będziesz kontynuować, zostaną one utracone.

en: You must enter an amount between %1$s and %2$s
pl_PL: Musisz wprowadzić kwotę między %1$s a %2$s

en: You must first purchase something to access your dashboard.
pl_PL: Aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego, musisz najpierw coś kupić.

en: You're not collecting GST in Australia. Add a tax registration to start collecting tax.
pl_PL: Nie pobierasz podatku GST w Australii. Dodaj rejestrację podatkową, aby zacząć pobierać podatek.

en: You're not collecting VAT in the UK. Add a tax registration to start collecting tax.
pl_PL: Nie pobierasz podatku VAT w Wielkiej Brytanii. Dodaj rejestrację podatkową, aby zacząć pobierać podatek.

en: You're not collecting any provincial tax in Canada. Add a tax registration to start collecting tax.
pl_PL: Nie pobierasz żadnego podatku prowincjonalnego w Kanadzie. Dodaj rejestrację podatkową, aby zacząć pobierać podatek.

en: You're not collecting sales tax for any states. Add a tax registration to start collecting tax.
pl_PL: Nie pobierasz podatku od sprzedaży dla żadnych stanów. Dodaj rejestrację podatkową, aby zacząć pobierać podatek.

en: Your API key is incorrect. Please double-check it is correct and update it.
pl_PL: Twój klucz API jest nieprawidłowy. Sprawdź dokładnie, czy jest poprawny i zaktualizuj go.

en: Your customer's email address.
pl_PL: Adres e-mail Twojego klienta.

en: Your customer's email.
pl_PL: E-mail Twojego klienta.

en: Your customer's first name.
pl_PL: Imię Twojego klienta.

en: Your customer's full name.
pl_PL: Pełne imię i nazwisko Twojego klienta.

en: Your customer's last name.
pl_PL: Nazwisko Twojego klienta.

en: Your discount settings for abandoned cart.
pl_PL: Twoje ustawienia rabatów za porzucony koszyk.

en: Your email and cart are saved so we can send email reminders about this order.
pl_PL: Twój adres e-mail i koszyk są zapisywane, abyśmy mogli wysyłać e-maile z przypomnieniem o tym zamówieniu.

en: Your postal code is not valid.
pl_PL: Twój kod pocztowy jest nieprawidłowy.

en: Your session expired - please try again.
pl_PL: Twoja sesja wygasła - spróbuj ponownie.

en: Your storage space is low
pl_PL: Masz mało miejsca na dane

en: Your store does not appear to be using a secure connection. A secure connection (https) is required to use SureCart to process live transactions.
pl_PL: Wygląda na to, że Twój sklep nie korzysta z bezpiecznego połączenia. Bezpieczne połączenie (https) jest wymagane do używania SureCart do przetwarzania transakcji na żywo.

en: You’ll need to collect sales tax if you meet certain state requirements, also known as nexus. To start collecting tax, you need to register with the appropriate state tax authority.
pl_PL: Będziesz musiał pobierać podatek od sprzedaży, jeśli spełniasz pewne wymagania stanowe, znane również jako nexus. Aby rozpocząć pobieranie podatku, musisz zarejestrować się w odpowiednim stanowym urzędzie podatkowym.

en: Zambian Kwacha
pl_PL: Zambijska kwacha

en: [block rendering halted]
pl_PL: [rendering bloku wstrzymany]

en: adjust your settings
pl_PL: dostosować ustawienia

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
pl_PL: Pojedyncza kolumna w obrębie bloku kolumn.

[ctx: block description]
en: Display a VAT/GST field for VAT collection.
pl_PL: Wyświetl pole VAT/GST do pobierania podatku VAT.

[ctx: block description]
en: Display a button to add a specific price to the cart.
pl_PL: Wyświetl przycisk umożliwiający dodanie do koszyka określonej ceny.

[ctx: block description]
en: Display a button to immediately redirect to the checkout page with the product in the cart.
pl_PL: Wyświetl przycisk, aby natychmiast przekierować do strony kasy z produktem w koszyku.

[ctx: block description]
en: Display a button to link the user to their customer dashboard.
pl_PL: Wyświetl przycisk, aby połączyć użytkownika z jego pulpitem nawigacyjnym klienta.

[ctx: block description]
en: Display a cart header
pl_PL: Wyświetl nagłówek koszyka

[ctx: block description]
en: Display a checkbox input
pl_PL: Wyświetlanie pola wyboru

[ctx: block description]
en: Display a checkout form
pl_PL: Wyświetl formularz kasy

[ctx: block description]
en: Display a checkout form button.
pl_PL: Wyświetl przycisk formularza kasowego.

[ctx: block description]
en: Display a coupon form in the cart.
pl_PL: Wyświetl formularz kuponu w koszyku.

[ctx: block description]
en: Display a coupon form.
pl_PL: Wyświetl formularz kuponu.

[ctx: block description]
en: Display a custom message in the cart
pl_PL: Wyświetlanie niestandardowej wiadomości w koszyku

[ctx: block description]
en: Display a first name collection field.
pl_PL: Wyświetl pole kolekcji imion.

[ctx: block description]
en: Display a last name collection field.
pl_PL: Wyświetl pole kolekcji nazwisk.

[ctx: block description]
en: Display a logout button.
pl_PL: Wyświetlenie przycisku wylogowania.

[ctx: block description]
en: Display a name collection field.
pl_PL: Wyświetl pole kolekcji nazw.

[ctx: block description]
en: Display a name your own price field.
pl_PL: Wyświetl nazwę własną pola cenowego.

[ctx: block description]
en: Display a radio input
pl_PL: Wyświetlanie wejścia radiowego

[ctx: block description]
en: Display a radio select input. This is saved with the order as additional metadata.
pl_PL: Wyświetlaj wejście typu radio select. Jest to zapisywane wraz z zamówieniem jako dodatkowe metadane.

[ctx: block description]
en: Display a submit button.
pl_PL: Wyświetl przycisk wysyłania.

[ctx: block description]
en: Display a subtotal line item.
pl_PL: Wyświetlenie pozycji sumy częściowej.

[ctx: block description]
en: Display a toggle switch.
pl_PL: Wyświetlić przełącznik uchylny.

[ctx: block description]
en: Display an area of the form based on conditions.
pl_PL: Wyświetlanie obszaru formularza na podstawie warunków.

[ctx: block description]
en: Display an order confirmation customer section.
pl_PL: Wyświetl sekcję klienta z potwierdzeniem zamówienia.

[ctx: block description]
en: Display an order confirmation line items summary section.
pl_PL: Wyświetl sekcję podsumowania pozycji wiersza potwierdzenia zamówienia.

[ctx: block description]
en: Display an order confirmation section.
pl_PL: Wyświetl sekcję potwierdzenia zamówienia.

[ctx: block description]
en: Display an shipping address form. This is used for shipping and tax calculations.
pl_PL: Wyświetl formularz adresu wysyłki. Jest on używany do obliczania wysyłki i podatku.

[ctx: block description]
en: Display any checkout-related errors. By default the checkout form shows these at the top. Add this block to change the location.
pl_PL: Wyświetlaj wszelkie błędy związane z kasą. Domyślnie formularz kasy pokazuje je na górze. Dodaj ten blok, aby zmienić lokalizację.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
pl_PL: Wyświetlanie treści w wielu kolumnach, z blokami dodanymi do każdej kolumny.

[ctx: block description]
en: Display express payment options (Google Pay, Apple Pay, etc.)
pl_PL: Wyświetlanie opcji płatności ekspresowych (Google Pay, Apple Pay itp.).

[ctx: block description]
en: Display payment options
pl_PL: Wyświetlanie opcji płatności

[ctx: block description]
en: Display the cart bump line item
pl_PL: Wyświetlenie pozycji koszyka "Wypadek

[ctx: block description]
en: Display the cart subtotal
pl_PL: Wyświetl sumę częściową koszyka

[ctx: block description]
en: Display the session totals.
pl_PL: Wyświetlanie sum sesji.

[ctx: block description]
en: Display the store logo.
pl_PL: Wyświetlanie logo sklepu.

[ctx: block description]
en: Display your order bumps.
pl_PL: Wyświetlanie nierówności zamówienia.

[ctx: block description]
en: Displays a customer's subscriptions.
pl_PL: Wyświetla subskrypcje klienta.

[ctx: block description]
en: Displays a divider.
pl_PL: Wyświetla dzielnik.

[ctx: block description]
en: Displays a donation amount for the donation form.
pl_PL: Wyświetla kwotę darowizny dla formularza darowizny.

[ctx: block description]
en: Displays a donation amount for the user to choose from.
pl_PL: Wyświetla kwotę darowizny, którą użytkownik może wybrać.

[ctx: block description]
en: Displays a form text input field. This is saved with the order as additional metadata.
pl_PL: Wyświetla pole wejściowe tekstu formularza. Jest ono zapisywane wraz z zamówieniem jako dodatkowe metadane.

[ctx: block description]
en: Displays a form text textarea field. This is saved with the order as additional metadata.
pl_PL: Wyświetla pole tekstowe formularza. Jest ono zapisywane wraz z zamówieniem jako dodatkowe metadane.

[ctx: block description]
en: Displays a form.
pl_PL: Wyświetla formularz.

[ctx: block description]
en: Displays a password field to let a new user set a password.
pl_PL: Wyświetla pole hasła, aby umożliwić nowemu użytkownikowi ustawienie hasła.

[ctx: block description]
en: Displays a price choice for a product
pl_PL: Wyświetla wybór ceny dla produktu

[ctx: block description]
en: Displays a selector for product prices.
pl_PL: Wyświetla selektor dla cen produktów.

[ctx: block description]
en: Displays a title/heading section
pl_PL: Wyświetla sekcję tytułu/ nagłówka

[ctx: block description]
en: Displays an email form field.
pl_PL: Wyświetla pole formularza e-mail.

[ctx: block description]
en: Displays checkout line items.
pl_PL: Wyświetla pozycje linii kasowych.

[ctx: block description]
en: Displays the customer's downloads.
pl_PL: Wyświetla pliki do pobrania dla klienta.

[ctx: block description]
en: Displays the customers billing details.
pl_PL: Wyświetla szczegóły rozliczenia klienta.

[ctx: block description]
en: Displays the customers charges.
pl_PL: Wyświetla opłaty dla klientów.

[ctx: block description]
en: Displays the customers invoices.
pl_PL: Wyświetla faktury klientów.

[ctx: block description]
en: Displays the customers orders.
pl_PL: Wyświetla zamówienia klientów.

[ctx: block description]
en: Displays the customers shipping addresses and lets them update details.
pl_PL: Wyświetla adresy wysyłkowe klientów i pozwala im na aktualizację szczegółów.

[ctx: block description]
en: Displays the order bump discount.
pl_PL: Wyświetla rabat za uderzenie w zamówienie.

[ctx: block description]
en: Displays the order tax. (if there is tax)
pl_PL: Wyświetla podatek od zamówienia. (jeśli jest podatek)

[ctx: block description]
en: Displays the total line item.
pl_PL: Wyświetla całkowitą pozycję wiersza.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard pages.
pl_PL: Wyświetla strony pulpitu klienta użytkownika.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard tab.
pl_PL: Wyświetla kartę pulpitu klienta użytkowników.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard tabs.
pl_PL: Wyświetla karty pulpitu klienta użytkownika.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard.
pl_PL: Wyświetla pulpit klienta użytkownika.

[ctx: block description]
en: Lets the customer update payment methods.
pl_PL: Umożliwia klientowi aktualizację metod płatności.

[ctx: block description]
en: The cart
pl_PL: Wózek

[ctx: block description]
en: The cart submit button
pl_PL: Przycisk składania koszyka

[ctx: block description]
en: WordPress User Account Information
pl_PL: Informacje o koncie użytkownika WordPressa

[ctx: block keyword]
en: account
pl_PL: konto

[ctx: block keyword]
en: address
pl_PL: adres

[ctx: block keyword]
en: amount
pl_PL: kwota

[ctx: block keyword]
en: apple
pl_PL: jabłko

[ctx: block keyword]
en: button
pl_PL: przycisk

[ctx: block keyword]
en: card
pl_PL: karta

[ctx: block keyword]
en: checkbox
pl_PL: pole wyboru

[ctx: block keyword]
en: checkout
pl_PL: kasa

[ctx: block keyword]
en: choice
pl_PL: wybór

[ctx: block keyword]
en: confirm
pl_PL: potwierdzić

[ctx: block keyword]
en: coupon
pl_PL: kupon

[ctx: block keyword]
en: credit
pl_PL: kredyt

[ctx: block keyword]
en: custom
pl_PL: niestandardowe

[ctx: block keyword]
en: customer
pl_PL: klient

[ctx: block keyword]
en: dashboard
pl_PL: tablica rozdzielcza

[ctx: block keyword]
en: details
pl_PL: szczegóły

[ctx: block keyword]
en: discount
pl_PL: zniżka

[ctx: block keyword]
en: divider
pl_PL: rozdzielnik

[ctx: block keyword]
en: donation
pl_PL: darowizna

[ctx: block keyword]
en: download
pl_PL: pobierz

[ctx: block keyword]
en: engine
pl_PL: silnik

[ctx: block keyword]
en: error
pl_PL: błąd

[ctx: block keyword]
en: field
pl_PL: pole

[ctx: block keyword]
en: first-name
pl_PL: imię i nazwisko

[ctx: block keyword]
en: form
pl_PL: formularz

[ctx: block keyword]
en: heading
pl_PL: pozycja

[ctx: block keyword]
en: image
pl_PL: zdjęcie

[ctx: block keyword]
en: input
pl_PL: wejście

[ctx: block keyword]
en: last-name
pl_PL: nazwisko

[ctx: block keyword]
en: line
pl_PL: linia

[ctx: block keyword]
en: line-items
pl_PL: pozycje

[ctx: block keyword]
en: mail
pl_PL: poczta

[ctx: block keyword]
en: name
pl_PL: nazwa

[ctx: block keyword]
en: notice
pl_PL: zawiadomienie

[ctx: block keyword]
en: password
pl_PL: hasło

[ctx: block keyword]
en: price
pl_PL: cena

[ctx: block keyword]
en: product
pl_PL: produkt

[ctx: block keyword]
en: promo
pl_PL: promocja

[ctx: block keyword]
en: radio-group
pl_PL: radio-grupa

[ctx: block keyword]
en: select
pl_PL: wybierz

[ctx: block keyword]
en: shipping
pl_PL: wysyłka

[ctx: block keyword]
en: store
pl_PL: sklep

[ctx: block keyword]
en: store logo
pl_PL: logo sklepu

[ctx: block keyword]
en: stripe
pl_PL: pasek

[ctx: block keyword]
en: submit
pl_PL: prześlij

[ctx: block keyword]
en: subtotal
pl_PL: suma cząstkowa

[ctx: block keyword]
en: summary
pl_PL: streszczenie

[ctx: block keyword]
en: tax
pl_PL: podatek

[ctx: block keyword]
en: text
pl_PL: tekst

[ctx: block keyword]
en: thank
pl_PL: dziękuję

[ctx: block keyword]
en: thank you
pl_PL: dziękuję

[ctx: block keyword]
en: title
pl_PL: tytuł

[ctx: block keyword]
en: toggle
pl_PL: przełącznik

[ctx: block keyword]
en: total
pl_PL: ogółem

[ctx: block keyword]
en: totals
pl_PL: sumy

[ctx: block keyword]
en: user
pl_PL: użytkownik

[ctx: block title]
en: Add To Cart Button
pl_PL: Przycisk "Dodaj do koszyka

[ctx: block title]
en: Button
pl_PL: Przycisk

[ctx: block title]
en: Buy Button
pl_PL: Kup Przycisk

[ctx: block title]
en: Card
pl_PL: Karta

[ctx: block title]
en: Cart
pl_PL: Koszyk

[ctx: block title]
en: Cart Bump Line Item
pl_PL: Linia uderzeniowa koszyka

[ctx: block title]
en: Cart Coupon
pl_PL: Kupon do koszyka

[ctx: block title]
en: Cart Header
pl_PL: Nagłówek koszyka

[ctx: block title]
en: Cart Items
pl_PL: Pozycje koszyka

[ctx: block title]
en: Cart Message
pl_PL: Wiadomość z koszyka

[ctx: block title]
en: Cart Submit Button
pl_PL: Przycisk wysyłania koszyka

[ctx: block title]
en: Cart Subtotal
pl_PL: Suma cząstkowa koszyka

[ctx: block title]
en: Checkout Errors
pl_PL: Błędy kasowe

[ctx: block title]
en: Checkout Form
pl_PL: Formularz kasowy

[ctx: block title]
en: Conditional
pl_PL: Warunkowo

[ctx: block title]
en: Coupon
pl_PL: Kupon

[ctx: block title]
en: Customer Billing Details
pl_PL: Szczegóły rozliczeń klienta

[ctx: block title]
en: Customer Charges
pl_PL: Opłaty od klientów

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard
pl_PL: Pulpit klienta

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Button
pl_PL: Przycisk pulpitu klienta

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Page
pl_PL: Strona pulpitu klienta

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Pages
pl_PL: Strony pulpitu klienta

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Tab
pl_PL: Zakładka Pulpit klienta

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Tabs
pl_PL: Zakładki pulpitu klienta

[ctx: block title]
en: Customer Downloads
pl_PL: Pobranie przez klienta

[ctx: block title]
en: Customer Invoices
pl_PL: Faktury dla klientów

[ctx: block title]
en: Customer Orders
pl_PL: Zamówienia klientów

[ctx: block title]
en: Customer Payment Methods
pl_PL: Metody płatności klientów

[ctx: block title]
en: Customer Shipping and Tax Address
pl_PL: Adres wysyłkowy i podatkowy klienta

[ctx: block title]
en: Customer Subscriptions
pl_PL: Subskrypcje dla klientów

[ctx: block title]
en: Divider
pl_PL: Rozdzielacz

[ctx: block title]
en: Donation
pl_PL: Darowizna

[ctx: block title]
en: Donation Amount
pl_PL: Kwota darowizny

[ctx: block title]
en: Express Payment
pl_PL: Płatność ekspresowa

[ctx: block title]
en: First Name
pl_PL: Imię

[ctx: block title]
en: Form
pl_PL: Formularz

[ctx: block title]
en: Full Name
pl_PL: Imię i nazwisko

[ctx: block title]
en: Last Name
pl_PL: Nazwisko

[ctx: block title]
en: Line Items
pl_PL: Pozycje liniowe

[ctx: block title]
en: Logout Button
pl_PL: Przycisk wylogowania

[ctx: block title]
en: Name Your Own Price
pl_PL: Podaj swoją cenę

[ctx: block title]
en: Order Bumps
pl_PL: Zamówienie Zderzaki

[ctx: block title]
en: Order Confirmation
pl_PL: Potwierdzenie zamówienia

[ctx: block title]
en: Order Confirmation Customer Details
pl_PL: Potwierdzenie zamówienia Dane klienta

[ctx: block title]
en: Order Confirmation Line Items
pl_PL: Pozycje linii potwierdzenia zamówienia

[ctx: block title]
en: Password
pl_PL: Hasło

[ctx: block title]
en: Payment
pl_PL: Płatność

[ctx: block title]
en: Price Choice
pl_PL: Wybór ceny

[ctx: block title]
en: Price Selector
pl_PL: Selektor cen

[ctx: block title]
en: Session Info
pl_PL: Informacje o sesji

[ctx: block title]
en: Shipping Address
pl_PL: Adres do wysyłki

[ctx: block title]
en: Store Logo
pl_PL: Logo sklepu

[ctx: block title]
en: Submit Button
pl_PL: Przycisk Prześlij

[ctx: block title]
en: Subtotal Line Item
pl_PL: Suma cząstkowa Pozycja

[ctx: block title]
en: SureCart Column
pl_PL: Kolumna SureCart

[ctx: block title]
en: SureCart Columns
pl_PL: Kolumny SureCart

[ctx: block title]
en: Switch
pl_PL: Przełącznik

[ctx: block title]
en: Tax Line Item
pl_PL: Pozycja podatkowa

[ctx: block title]
en: Text Field
pl_PL: Pole tekstowe

[ctx: block title]
en: Textarea
pl_PL: Obszar tekstowy

[ctx: block title]
en: Title/Heading Section
pl_PL: Tytuł/Nagłówek Sekcja

[ctx: block title]
en: Total
pl_PL: Razem

[ctx: block title]
en: Totals
pl_PL: Ogółem

[ctx: block title]
en: VAT or Tax ID Input
pl_PL: VAT lub NIP Wejście

[ctx: block title]
en: WordPress User Account
pl_PL: Konto użytkownika WordPress

[ctx: comment]
en: Mark as spam
pl_PL: Oznacz jako spam

[ctx: comment]
en: Not spam
pl_PL: Nie spamować

en: day | %d days
pl_PL[0]: dzień
pl_PL[3]: %d dni

en: does not exist
pl_PL: nie istnieje

en: every
pl_PL: każdy

en: every month
pl_PL: co miesiąc

en: exist
pl_PL: istnieć

en: exists
pl_PL: istnieje

en: for
pl_PL: Do

en: is equal to
pl_PL: jest równy

en: is greater or equal to
pl_PL: jest większa lub równa

en: is greater than
pl_PL: jest większa niż

en: is less or equal to
pl_PL: jest mniejsza lub równa

en: is less than
pl_PL: jest mniejszy niż

en: is less than or equal to
pl_PL: jest mniejsza lub równa

en: is not equal to
pl_PL: nie jest równy

en: matches all of
pl_PL: pasuje do wszystkich

en: matches any of
pl_PL: pasuje do każdego z

en: matches none of
pl_PL: nie pasuje do żadnego z

en: max count reached
pl_PL: osiągnięto maksymalną liczbę

en: month | %d months
pl_PL[0]: miesiąc
pl_PL[3]: %d miesięcy

en: must be 15 minutes or more
pl_PL: musi wynosić 15 minut lub więcej

en: must be at least 12 hours between emails
pl_PL: musi upłynąć co najmniej 12 godzin między e-mailami

en: must be less than 1 week
pl_PL: musi być krótszy niż 1 tydzień

en: not exist
pl_PL: nie istnieć

en: of
pl_PL: z

en: once
pl_PL: kiedyś

en: or drag and drop a file to upload.
pl_PL: lub przeciągnij i upuść plik do przesłania.

[ctx: post type general name]
en: Carts
pl_PL: Wózki

[ctx: post type general name]
en: Checkout Forms
pl_PL: Formularze kasy

[ctx: post type singular name]
en: Cart
pl_PL: Wózek

[ctx: post type singular name]
en: Checkout Form
pl_PL: Formularz kasy

en: reCaptcha Secret Key
pl_PL: Tajny klucz reCaptcha

en: register a new site and choose v3.
pl_PL: zarejestruj nową stronę i wybierz v3.

en: time | times
pl_PL[0]: czas
pl_PL[3]: razy

en: vs %s last period
pl_PL: vs %s ostatni okres

en: week | %d weeks
pl_PL[0]: tydzień
pl_PL[3]: %d tygodni

en: year | %d years
pl_PL[0]: rok
pl_PL[3]: %d lat
